Šiąnakt, lygiai vidurnaktį, baigėsi laikas, skirtas išrinkti 5 draugų poroms, kurios keliaus į didžiąją Euroviziją Portugalijoje. Laimėtojų poros bus paskelbtos jau visai netrukus – lietuviškosios Eurovizijos konkurso finalo metu Kauno „Žalgirio“ arenoje. Organizatoriai džiaugiasi tokiu žiūrovų aktyvumu balsuojant. Iš viso už 21 draugystės istoriją surinkta net 91791 balsų! Pasak www.lrt.lt portalo atstovų, tai yra rekordinis balsavusiųjų skačius šiame portale! Projekto sumanytoja Žydrė Gedrimaitė didžiuojasi, kad žinia apie projektą pasklido taip plačiai: „Laimėjome šioje akcijoje visi: ir dalyviai, ir organizatoriai, ir ištikimi bei naujai prisijungę partneriai, kuriuos mes tiesiog vadiname draugais. Esu visiškai tikra, ką parodo ir balsavusiųjų skaičius, tikinčių, kad draugystė tikrai veža vis daugėja. O tai ir yra didžiausias laimėjimas ir mūsų visų dovana Lietuvai, kuri šiandien švenčia.“

Tai pirmas toks aukštas žiūrovų aktyvumo rezultatas ir nors projektas „Draugystė veža“ vyksta jau trečius metus, bet šiemet jis buvo kupinas pirmų kartų. „Baltijos ugdymo centro“ sumanyta akcija vis keičiasi, pasipildo ir naujais projekto partneriais, ir intriguojančiais sumanymais. Drauge su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos trečiosios akcijos organizatoriai dalyviams šiemet pateikė staigmeną. Pirmą kartą visoms draugų poroms padovanota po smagų, ilgai atmintyje išliksiantį nuotykį, šūsnį nepamirštamų emocijų. Šiemet projekto dalyvių porų laukė įdomios išvykos po skirtingus šalies miestus, siūlomos įvairios pramogos.

Septynias atrankos savaites netrūko nuotykių, patirčių, naujai užsimezgusių draugysčių, įveiktų iššūkių ir naujų svajonių. Draugų poros aplankė Birštoną, Druskininkus, Pakruojį bei Šiaulius, Palangą, Anykščius, Molėtų apylinkes bei Neringos miestą. Kiekviename mieste ir miestelyje netrūko šiltai priimančių, pasakojančių, siūlančių prisidėti bei padėti. Projekte kūrėsi naujos ir stiprėjo jau esamos draugystės, buvo gausu pirmų kartų – pirma išvyka be mamos, pirmą kartą keptas ir iš karto ragautas šakotis, pirmą kartą įkopta į vieną aukščiausių bokštų šalyje, pirmas nardymas ir slidinėjimas, kėlimasis keltu, bučinys su delfinu, vaikščiojimas užšalusiomis mariomis, stintų žvejyba, reabilitacinės procedūros, leidimasis bobslėjaus trasa, angelų ir saldainių gamyba, fotografijų ryškinimas ir daugybė kitų.

„Draugystė veža“ dalyviai liudija, kad  grožėtis keliaujant po Lietuvą yra kuo visais metų laikais. Ramybe alsuojantis lajų takas, tradicinė ir autentiška Mindūnų žuvienė, virtualios realybės istorijos, fotografijos laboratorija, stulbinančios šalčio kamera, kvepalų gamybos studija – kiekvienas mūsų šalies lopinėlis turi ko pasiūlyti ir žiemą ir vasarą.