Kūrybiškumo ugdymo centras KURK kviečia į kino scenarijaus rašymo kursus. Šio pavasario kursų tema – istorijų pasakojimo modeliai kino scenarijuje, tad kursų metu, remdamiesi pasakų, mitų bei dramaturgijos archetipais susipažinsime su skirtingais istorijų pasakojimo būdais, kurie praturtins ir padės pamatą kino pasakojimams.

Scenarijaus rašymo kursai – puiki proga ne tik išmokti specifinio scenarijaus rašymo žanro, bet ir iš esmės įsigilinti į istorijų pasakojimo struktūrą, kuri vėliau pravers tiek rašant prozą, kuriant reklamas, televizijos laidas ar reflektuojant savo gyvenimo istorijas.

„Pirmųjų užsiėmimų metu visuomet duodu pratimą, išmoktą dar studijų metais – kursų dalyvių prašau papasakoti savo vaikystės istoriją. Įdomu tai, kad, nors į kursus susirenka žmonės, dažnai neturintys istorijų pasakojimo patirties, pasakodami vaikystės istorijas jie visuomet laikosi dėsningo istorijų pasakojimo būdo. Po šio pratimo visuomet sakau, kad istorijų pasakojimas yra mūsų kraujyje, belieka jį prisiminti ir suprasti, kokią istoriją norime pasakoti“, – sako KURK centro įkūrėja, kūrybinio rašymo bei scenarijaus rašymo dėstytoja Gailė Garnelytė.

Scenarijaus rašymo kursai skirti tiems, kuriems kinas – ne tik laisvalaikio leidimo forma, bet ir įkvėpimo ir pažinimo šaltinis, skatinantis tobulėti. Kursų dalyviai turės galimybę susipažinti su kino gimimo procesu ir atrasti tai, nuo ko prasideda kiekvienas sėkmingas filmas – gero scenarijaus.

Pirmųjų užsiėmimų metu bus susipažįstama su bendraisiais kūrybinio rašymo principais, atliekami įvairūs pratimai, kurie padės išlaisvinti fantaziją, „sugauti“ istorijas bei jas vystyti, kurti charakterius ir dialogus.

Vėliau susipažįstama su kino scenarijumi: mokomasi kurti istorijas naudojant kino dramaturgijos dėsnius, vystyti konfliktą, susipažįstama su istorijų pasakojimu kino kalba, vidine scenos struktūra, ekraniniu laiku, trimis dramaturginiais veiksmais bei scenarijaus rašymo forma.

Ciklo metu studentai turi galimybę rašyti (ir užbaigti!) individualų trumpametražio kino scenarijų!

Kursų trukmė – 10 užsiėmimų po 1,5 valandos.
Kursų pradžia – kovo 21 diena (trečiadienis), 18:30 val.
Kursai vyks – Konstitucijos 23A, Vilnius (VšĮ Soros International House).
Kursų kaina – 105 Eur.
Registracija ir informacija: kurk.centras@gmail.com

Gailė Garnelytė 2006-2010 Vilniaus Universitete studijavo literatūrą, 2009-2013 Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino dramaturgijos specialybę. Kaip scenaristė bei dramaturgė stažavosi Prahos FAMU kino mokykloje bei Stokholmo teatre Dramalabbet. Įvairių trumpametražių vaidybinių („Ekspermenas“, rež. Ričardas Marcinkus, „Džekis“, rež., Giedrius Tamoševičius, „Miela Teresė“, rež. Ieva Šakalytė) bei dokumentinių filmų („Galutinis tikslas“, rež. Ričardas Marcinkus) scenarijų autorė ir bendraautorė. Jos pjesė „Svogūnai“ pristatyta kartu su Stokholmo teatro kompanija Dramalh, inscenizacija „Coliukė“ šiuo metu rodoma Jaunimo teatre. Gailė penkerius metus moko kūrybinio bei scenarijaus rašymo vaikus ir suaugusiuosius, yra parašiusi kūrybinio rašymo užduočių knygą pradinukams „Mano slaptųjų minčių knyga“.

Daugiau informacijos apie centrą, „Kurk“.