pexels.com nuotrauka

Gyvenimo prasmė yra tai, kas visiems mums svarbiausia ir kartu tai, apie ką daugelis mažiausiai galvoja. Kuo rečiau apie tai svarstome, tuo yra didesnė tikimybė, kad prasme taps tokie miražiniai dalykai kaip pinigai ir galia, skirti didinti. Tai miražas, nes jokie pinigai ir jokia galia nenumalšina dar didesnių pinigų ir didesnės galios troškimo. Vieni vaikosi šio miražo iki mirties, kiti, suvokę savo viduje besiveriančią vis didesnę prarają, nuolat reikalaujančią vis daugiau pinigų ir galios, stabteli ir susimąsto apie tikrąją gyvenimo prasmę. Šią dramą ir lemiamus pasirinkimus atrasime ir savo gyvenimuose, jeigu tik sąžiningai ir drąsiai pažvelgsime į savo asmenines istorijas ir širdies troškimus.

Verslas, politika, kiekviena darbinė veikla irgi priklauso gyvenimo prasmės dramai. Kitaip negalėtume paaiškinti, kodėl solidų atlyginimą uždirbantis vadybininkas staiga palieka savo darbdavį ir išeina į nežinią, net nepabandęs gauti minimalios išeitinės kompensacijos. Suprantama, orus, veiklą atitinkantis atlyginimas yra būtinas. Tačiau šalia rūpesčio dėl materialaus atlygio neretai tampa aktualūs ir tokie klausimai: Ar yra gerai duoti kyšį? Ar pateisinama žeminti savo kolegą, pavaldinį, tiekėją? Ar pateisinama siūlyti klientui tai, ko patys niekada nepirktume? Ar trūkinėjančius santykius su sutuoktiniu ir vaikais atperka papildomas uždarbis už viršvalandžius?

Manau, kad kiekvieno žmogaus širdyje slypi supratimas, kad prasminga yra tik tai, kas gera. Prasmingi gali būti ir pinigai, ir galia, priklausomai nuo to, kaip jie panaudojami. Toliau nuosekliai gvildendami gėrio klausimą galiausiai atrandame, kad viskas yra prasminga, kas didina mūsų besąlygišką, neatlygintinai save dovanojančios artimo meilės dorybę o neprasminga, destruktyvu – tai, kas ją mažina. Jeigu kam nors artimo meilės sąvoka atrodo neaiški, tada galima tiesiog vadovautis jau tūkstantmečius gyvuojančia auksine taisykle (AT): Nedaryk kitam to, ko pats nenorėtum, kad tau darytų!

darbo prasmės kriterijus, susietas su gėriu ir artimo meile, ir yra efektyviausios darbuotojų motyvacijos kertinis akmuo

Todėl darbo prasmės kriterijus, susietas su gėriu ir artimo meile/AT, ir yra efektyviausios darbuotojų motyvacijos kertinis akmuo. Pabandykime įsivaizduoti, kaip keisis darbuotojų motyvacija būti efektyviems, sąžiningiems ir kūrybingiems, jeigu įmonėje vyraus tarpusavio nepasitikėjimas, patyčios, verslas remsis korumpuota praktika, apgavystėmis, produkcija bus žalinga pirkėjui. Turbūt kiekvienas žinome, kad už šiuos antimotyvacinius priedus darbdaviui tenka papildomai sumokėti ne tik solidžiais priedais prie atlyginimo, bet ir papildoma kontrole, šantažu, darbo efektyvumo sumažėjimu, inovatyvių idėjų stoka ir t. t.

Daugeliui teko girdėti apie plačiai nuskambėjusius tokių anksčiau atrodžiusių galingų ir amžinų kompanijų kaip „Enron“, „Arthur Andersen“ ar „Lehman Brothers“ žlugimą. Atidžiau įsigilinus į jų istorijas aiškėja, kad pagrindinė žlugimo priežastis buvo godumas ir apgavystės. Išsamesnė analizė, manau, atskleistų visą „puokštę“ priežasčių, tačiau visas jas greičiausiai vienytų nusižengimas artimo meilės dorybei/AT. Pasekus tokių nusižengimų vystymosi dinamiką, tikriausiai paaiškėtų, kad tai buvo ilgas procesas, panašus į paslėptą piktybinio auglio plitimą organizme, kai išorinis fasadas ilgą laiką vis dar atrodo sveikas ir gražus, tačiau viduje vis labiau kerojasi mirtina destrukcija.

Daugelis didžiųjų verslo įmonių priklauso akcininkų miniai. Viešas įmonių kotiravimas ir formalios smulkiųjų akcininkų teisės vienareikšmiškai reikalauja didžiausio pelno trumpuoju laikotarpiu. Tada pagrindiniu įmonės vadovų, valdybos narių atrankos kriterijumi tampa jų gebėjimas kuo greičiau padidinti įmonės vertę ir pelningumą. Todėl dažnai daromi lemtingi kompromisai, atsisakant tų vadovų, kurie puoselėja sąžiningumo bei artimo meilės dorybę ir gali formuoti sveiką bei tvarų įmonės vystymąsi palaikančią įmonės kultūrą. Taip palaipsniui devalvuojamos įmonių vertybės, mirtinas destrukcijos virusas pradeda plisti organizacijose ir išgirstame apie naujus „enronų“ žlugimus arba naujus „dyzelgeitus“. Verslo pasaulis ir visuomenė kiekvieną kartą vis stebisi, kodėl vėl nebuvo pasimokyta iš praeities klaidų, tačiau labai retai pasidomi apie žlugusių ar didžiulių nuostolių patyrusių kompanijų viduje vykusių mirtinų virusų plitimo bendruosius dėsningumus ir esmines priežastis. Šiuo atžvilgiu unikalią galimybę vystyti tvarų verslą turi įmonės, priklausančios vienam akcininkui, jeigu tik pastarasis atranda teisingą ilgalaikio įmonės tvarumo ir vidinės sveikatos receptą, slypintį artimo meilės dorybėje/AT.

individualistinė, atskiro asmens savimeilę skatinanti pasaulėžiūra žymiai sumažina galimybę rimtai įsipareigoti ištikimybei artimo meilės dorybei

Kiekviena įmonė išgyvena ne vieną savo prasmės dramą. Tik ar suvokia iki galo įmonių akcininkai, jų valdybų nariai ir vadovai šių dramų dinamiką ir esminę įtaką jų vadovaujamų įmonių ateičiai? Didysis šio suvokimo iššūkis yra tai, kad proto argumentų nepakanka keisti padėtį iš esmės. Taip yra dėl to, kad teisingas ir gilus gyvenimo prasmės suvokimas, artimo meilės dorybės neišmatuojama vertė ir rimtas įsipareigojimas jai yra galimas tik visa žmogaus esybe, o ne vien protu suvokus, kad gyvenime yra už jokius pinigus ar galią nenuperkamų, neįkainojamų dalykų. Svarstydami apie tokio suvokimo šaknis neišvengiamai susiduriame su egzistenciniais, pasaulėžiūros klausimais. Nesakau, kad pasaulėžiūra yra vienintelis lemiamas šio suvokimo veiksnys. Tačiau manau, kad individualistinė, atskiro asmens savimeilę skatinanti pasaulėžiūra žymiai sumažina galimybę rimtai įsipareigoti ištikimybei artimo meilės dorybei/AT ir taip tvirtai atsistoti kelyje į tikrąją gyvenimo prasmę.

Esu jau rašęs apie tiesioginį pagarbos ir artimo meilės dorybės/AT ryšį su verslo tvarumu. Taip pat apie tariamą ir tikrą socialinę verslo atsakomybę, kuri irgi tiesiogiai siejasi su verslo tvarumu, pagarbos bei artimo meilės dorybe. Šie tekstai, kuriuos galima perskaityti čia ir čia, papildo jūsų vertinimui šiame straipsnyje pateiktas įžvalgas.

Almantas Stankūnas – konsultantas