Paroda – puiki vieta, kurioje galima užmegzti ryšius, pristatyti savo veiklą, pasididžiuoti turimomis galimybėmis ir idėjomis. O visko pradžia juk yra patraukti žmonių dėmesį, kad jie prieitų, nes parodos stendas – puiki bendravimo ir idėjos atskleidimo priemonė.

Geras parodų stendas turi būti visiškai išpildytas – ir idėjiškai, ir architektūriškai, išsiskirti iš minios. Ne mažiau svarbu, kad jis būtų ir kokybiškai pagamintas. Žurnalas „Structum“, kaip ir kasmet dalyvaudamas didžiausioje Baltijos šalyje statybų parodoje „Resta“, išsikėlė ambicingą tikslą – kartu su profesionalų komanda bei UAB „Ekspobalta“ siekia suprojektuoti visą turimą 80 kv. metrų plotą ir sukurti dinamišką, interaktyvią bei vizualiai patrauklią ekspoziciją. „Structum“ ir partnerių komanda kuria stendą, atspindintį išmaniojo miesto koncepciją ir darnios plėtros galimybes.

Dizaino ir idėjos vienovė – improvizacija

„Structum“ akcentuojama architektūros idėjų, projekto ir statybos kokybė, inovatyvumas ir motyvuoti netradiciniai sprendimai, pagarba gamtos paveldui, žmogaus vertybėms gražiai susisiejo su šiųmete jubiliejinės parodos „Resta“ tema – universalaus dizaino principais paremta statyba, kai statiniai ir aplinka kuriami taip, kad juose gyventi, dirbti, ilsėtis ir naudotis jais būtų patogu visiems.

„Structum“ komanda palaiko tokią idėją ir siekia pristatyti universalaus dizaino vertę visuomenei, parodyti, kad universalus dizainas kartu gali būti ir įdomus, ir inovatyvus, ir nekasdieniškas. Stendas taps modernia kūrybingumą skatinančia erdve. Taip „Structum“ siekia pabrėžti savo „Išmaniojo miesto“ iniciatyvą, suinteresuoti savivaldybes, verslą, universalaus dizaino principus integruoti į inovatyvią, modernią architektūrą, kuri keičia Lietuvos įvaizdį. „Structum“ projektas „Išmanusis miestas“ realiai nuveiktais darbais jau įtvirtino savo poziciją, kad išmanumas yra darniojo dizaino dalis – modernus įrankis, kuriuo būtina kurti inovatyvius, universalius, visuomenės poreikius atitinkančius pastatus, infrastruktūrą, aplinką.

Visko pradžia – originali idėja

„Structum“ komandos tema „Išmanusis miestas“ tapo raktine fraze UAB „Ekspobalta“ kuriant stendo dizainą. Miestai struktūriškai sudėlioti tvarkingai, statiškai, tačiau jie kaip gyvas organizmas deformuoja juos juosiančias struktūras. Miestas kaip chameleonas iš pradžių atrodo statiškas ir nejudrus, tačiau užtenka nusisukti vos akimirkai, ir pamatai, kaip jo spalvos keičiasi, kuriasi naujos formos. Miestai derinasi, kinta pagal žmones, ir atvirkščiai – žmonėms daro įtaką gyvenamoji aplinka. Nuspręsta būsimą stendą pavadinti „Chameleonu“ ir keletą šio gyvūno fiziologinių ypatybių perkelti į stendo dizainą.

„Chameleono“ kūnas ir sandara

Vengiant lakoniško vaizdo ir pabrėžiant temos aktualumą, lenktos formos susiskaidė į daugybę skirtingo dydžio ir konfigūracijos trikampių. Kurių aštrūs kampai, tarsi tekste sudėti šauktukai, signalizuoja, kokia aktuali yra „Išmaniojo miesto“ tema. Organiška ir dinamiška stendo forma vietomis aštri, vietomis pereinanti į lankščias formas, tarsi atkartoja miesto silueto susiliejimą su jį supančia gamta.

Stendo konstrukciniai iššūkiai atiteko „VikingDome“ komandai. Rezultatas įspūdingas – iš pažiūros paprastomis medžiagomis (natūralaus medžio karkasas sujungtas metaliniais mazgais) sukurtas parametrinio dizaino paviljonas, primenantis miesto skeletą su unikaliomis kalvomis, daubomis, atskiromis zonomis, išsidėsčiusiomis visomis kryptimis. Visos jungtys, susikirtimai ir taškai panašūs, tačiau stende nerasite dviejų identiškų mazgų, kaip ir mieste gatvių.

Stendo ekspozicinė erdvė padalinta į dvi zonas: aktyvi erdvė, kur vyks renginiai, įmontuota TV sienelė su „Samsung“ profesionaliaisiais ekranais, net optiškai ši zona intensyvesnė. Ir poilsio, pasitarimų bei aptarimų zona, kurioje bus galima pabendrauti tiek su partneriais, savivaldybių atstovais, tiek su projekte dalyvaujančiais studentais.

„Chameleono“ spalvų gyvumas

Sukūrus įspūdingą skeletą norėjosi jį pagyvinti ir tarsi užpildyti. Ir vėl grįžome prie miesto temos ir pasitelkėme kaip inspiracijos šaltinį išmaniojo ir tvaraus miesto planą su žaliomis zonomis ir urbanizuotomis teritorijomis. Padarius konstrukcijos išklotinę, tarsi natūraliai išsidėstė konstrukciją užpildantys elementai. Išklotinės pakraščiuose išsidėsto gamybinės / pramoninės teritorijos (konstrukcija užpildoma „Alucobond“ aliuminio kompozicinėmis plokštėmis). Išsibarsčiusios po visą miesto teritoriją ir žaliosios zonos (intarpai iš natūralių stabilizuotų augalų). Palikta – atvira konstrukcija, tarsi gatvių tinklas ir neužpildyti plotai – urbanizuotos teritorijos, kuriose paliekama erdvė parodos lankytojų fantazijai, kokie pastatai turi atsirasti tose zonose.

Renkantis medžiagas buvo svarbu pasiekti spalvų kaitos efektą. Stendo konstrukcijos segmentų užpildymui pasirinktos „Alucobond“ fasadinės dangos, kurių spalva keičiasi nuo žiūrėjimo kampo (balta, perreinanti į auksinę), tokio pat pobūdžio buvo pasirinkta ir grindų danga – linoleumas (pereinančių atspalvių). Išmanūs miestai – tarsi chameleonai! Atskiros erdvės dekoruotos gyvaisiais apželdinimo elementais, konstrukcijai panaudota natūrali mediena suteikia jaukumo iš šilumos. Išskirtinės kupolo formos, šviesos atspindžiai, „Gaja Decor Group“ natūralių, ekologiškų ir ekonomiškų stabilizuotų augalų vaiskumas užburs lankytojus.

„Išmanusis miestas“ buria žmones

Stende bus galima sužinoti apie projektą „Išmanusis miestas“, o jo pristatymo dieną pamatyti, kaip Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai siūlo gražinti ir gerinti Lazdijų, Kėdainių, Kelmės, Tauragės, Plungės, Radviliškio, Švenčionių rajonų savivaldybių erdves. Vaizdžius studentų prisistatymus ir jų darbus stendo lankytojai galės stebėti per išmaniuosius ekranus, taip pat bus galimybė išmaniąją, modernią architektūrą išbandyti per virtualios realybės akinius.

„Structum“ stendas – puikus pavyzdys, kaip nutiesti ryšį tarp verslo ir studentų, architektų ir vystytojų. Kiekvienas parodos dalyvis nori savo stendu parodyti savo pristatomo produkto išskirtines ypatybes, vieni stendai išsiskiria forma, apšvietimo sprendimais, aukščiais, dydžiais įvairiais dizaino sprendimais ir estetika. „Structum“ pristatantis stendas apims visas šias savybes, bet labiausiai išsiskirs dinamiška forma.