Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios bokštas. Andriaus Ufarto / BFL nuotr.

Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams dovanojama neeilinė galimybė aplankyti įprastai visuomenei uždarus kultūros paveldo objektus – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią ir vad. Pacų rūmus. Ekskursijos vyks jau balandžio mėnesį.

Gegužę Vilniuje vyksiančios pirmosios Tarptautinės kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų parodos „Heritas“ lankytojai turės galimybę tiesiogiai susipažinti su kultūros paveldo apsaugoje dirbančiais žmonėmis ir organizacijomis, dalyvauti seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse, o pirmieji parodos renginiai vyks jau balandžio mėnesį – parodos organizatoriai į ekskursijas kviečia visus, norinčius iš arčiau susipažinti su kasdien visuomenei neprieinamais kultūros paveldo objektais – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia ir vad. Pacų rūmais.

„Balandžio 18 ir 21 dienomis organizuojamos ekskursijos – puiki galimybė ne tik atidžiau pažvelgti į kasdien matomus, bet dar nepažįstamus kultūros paveldo objektus, tačiau ir praplėsti žinias paveldo tyrimų ir tvarkybos srityse – išsiaiškinti, kaip nustatomos kultūros paveldo objektų vertingosios savybės, detaliau susipažinti su pastatų ir jų architektūros elementų restauravimo bei konservavimo darbų eiga.

Ypatingi Vilniaus senamiesčio širdyje esantys kultūros paveldo statiniai – Vilniaus augustinų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia ir vadinamieji Pacų rūmai duris atvers visiems, besidomintiems architektūros istorija, paveldo tyrimų, tvarkybos ir pritaikymo darbais“, – sako parodos iniciatorė Erika Kielė.

„Norėdami užtikrinti ekskursijų kokybę ir atsižvelgdami į paveldo objektų būklę turime apriboti žmonių, galinčių dalyvauti ekskursijose, skaičių. Tačiau neverta nusiminti, jeigu nepavyks dalyvauti balandžio mėnesio ekskursijose, nes jos vyks ir parodos metu, gegužės 18–19 dienomis“, – pasakoja „Herito“ organizatoriai.

Registracija į ekskursijas prasideda balandžio 10 dieną ir vyks parodos interneto svetainėje www.heritas.lt.

Pirmoji Baltijos šalyse tarptautinė kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų paroda „Heritas“ vyks gegužės 18–19 dienomis Vilniuje. Parodos metu po vienu stogu susiburs kultūros paveldo srityje dirbančios organizacijos, privatūs asmenys, valstybės įstaigos ir visi, besidomintys kultūros paveldo išsaugojimo temomis.

Daugiau informacijos apie parodą www.heritas.lt.