Ed Yong „Manyje gyvena milijonai“. Vilnius: „Kitos knygos“, 2018 m. Iš anglų k. vertė Rasa Stašytė.

Reikšmingiausia mokslo revoliucija po Darwino – tai žvilgsnis iš mikrobų perspektyvos. Pažvelgti į jų pasaulį kviečia britų mokslo žurnalistas Edas Yongas knygoje „Manyje gyvena milijonai“.

Daug kas mano, kad mikrobai kenksmingi ir turi būti negailestingai sunaikinti. Tačiau kenksmingų rūšių yra tik apie 100, o naudingų – šimtai tūkstančių. Mumyse gyvenantys mikroorganizmai padeda kūnui atsinaujinti, suteikia imunitetą, netgi turi įtakos kiekvieno mūsų asmenybei ir gebėjimams.

Šios knygos pamatas – tūkstančiai tyrimų, kurių autorius neapsunkina moksline kalba, lengvai pateikia įžvalgas apie mikrobų pasaulį. Tai informatyvi, žaisminga, preciziškai tiksli knyga, atskleidžianti netikėtą gyvybės Žemėje paveikslą ir kviečianti naujai pažiūrėti į save ir savo kompanionus – mikroorganizmus.

Knygos autorius E. Yongas yra ne kartą apdovanotas žurnalistas, dirbantis „The Atlantic“. Bendradarbiavo su „National Geographic“, „The New Yorker“, „Wired“, „The New York Times“, „Nature“, „New Scientist“, „Scientific American“ ir kitais leidiniais. 2014 m. TED konferencijoje jis kalbėjo apie mąstymą kontroliuojančius parazitus, ir ši kalba sulaukė 1,4 milijonų peržiūrų.