Vyginto Skaraičio / BFL nuotr.

Nėra vaiko, kuris negalėtų atrasti savęs meno pasaulyje. Tereikia rasti būdą, kaip tą pasaulį vaikui atverti su malonumu. 

55-us veiklos metus skaičiuojanti Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių meno mokykla kviečia susipažinti su mokytojais, kurie kasmet paruošia per 300 jaunųjų muzikantų, dailininkų ir šokėjų. Būdami ne tik puikūs pedagogai, bet ir profesionalūs aktyviai koncertuojantys atlikėjai, šie žmonės savo asmeniniu pavyzdžiu įkvepia ir veda vaikus į nuostabų meno pasaulį.

Grigiškių meno mokyklos smuiko mokytoja Giedrutė Šochienė vaikus moko meilės muzikai ir vienas kitam. Smuiką įsimylėjo dar vaikystėje, nors, kaip patiko sako, labiau patiko mokytoja nei instrumentas, tačiau smuikas ją lydi visą gyvenimą. Jautri, kantri ir kūrybinga mokytoja aktyviai koncertuoja su savo mokiniais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

„Muzikinis išsilavinimas praplečia vaikų akiratį. Vaikai apskritai pradeda domėtis daugiau ne tik muzika, bet ir daile, ir menais. Vaikai, lankydami muzikos mokyklą, suranda sau bendraminčių, tokių pat vaikų kaip jie, kartu muzikuoja, ir tai jiems teikia labai daug džiaugsmo“, – yra įsitikinusi mokytoja G. Šochienė.