EPA nuotrauka

Šiandien Vilniuje, Europos namuose, vyks konferencija-dialogas „(Per)mąstyti Europą“. Konferencijoje dalyvaus ir kalbės Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė, dienraščio Bernardinai.lt redaktorius Donatas Puslys, Lietuvos Respublikos Seimo narė Monika Navickienė, kunigas Algirdas Toliatas, aktorė ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Violeta Podolskaitė,  Lietuvos Respublikos Seimo ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai. 

Konferencijoje bus aptariama Europos ateitis bei jai kylančios problemos ir jų sprendimo būdai, vertybės, kurios vienija Europą.

Diskusijoms pradžią davė 2017 m. spalį Vatikane vykusios Popiežiaus Pranciškaus bei COMECE inicijuoti svarstymai apie Europos ateitį. Vatikane vykusioje konferencijoje dalyvavo politikai, akademikai, spaudos žmonės, Katalikų bažnyčios atstovai iš visų 28 ES valstybių narių ir diskutavo apie krikščioniškąją Europos esmę, jos šaknis, apie tai, ką krikščionys gali ir turi duoti Europai.

Vilniuje vyksianti konferencija – tai Vatikane prasidėjusio dialogo tęsinys lietuviškame kontekste. Ji atvira visiems, visi yra laukiami. 

Diskusija vyks Europos namuose (Gedimino prospektas16, įėjimas iš Vilniaus gatvės pusės).  Registracija ir kava – nuo 16 valandos. Pradžia 16-30.

Konferencija yra atvira visuomenei ir kiekvienas, kuriam svarbi Europos ateitis yra kviečiamas bei  laukiamas.