Baltijos kamerinis operos teatras prašo jūsų pagalbos ir siūlo išskirtinę progą tapti tik besikuriančio unikalaus projekto dalimi. Kūrinys – teatrinė VR instaliacija „Juokingo žmogaus sapnas“.

Carlas Gustavas Jungas teigė, kad kolektyvinės pasąmonės sampratoje visų mūsų psichologija turi bendrus vardiklius, pasireiškiančius ir sąmoningai konstruojant mintis, ir vidiniame sielos gyvenime, pilname fobijų ar nepaaiškinamų vaizdinių. Sapną galime įvardyti kaip sąmoningai nesuvokiamą, bet emociškai atpažįstamą mūsų viduje užslėptus individualios bei kolektyvinės pasąmonės turinius šifruojančią būseną, kurios estetinės ir prasminės charakteristikos iš dalies individualios, iš dalies – visuotinos. Dėl šių priežasčių sapno patyrimo analizė būtų itin reikšminga atspirtis visam Lietuvos teatro laukui, siekiančiam naujų teatro formų, o žiūrovą įkvėptų naujai atrasti individualius bei užslėptus savo vidinio gyvenimo procesus.

VšĮ Baltijos kamerinis operos teatras ir VR lyderiai Lietuvoje „Gluk media“ ryžtasi kurti pirmąją Lietuvos teatro istorijoje virtualios realybės instaliaciją, skirtą sapnų analizei.

Kitą sezoną instaliacija taps vizualaus lėlių, judesio, gyvos muzikos ir dramos teatro spektaklio pagal Fiodoro Dostojevskio apsakymą „Juokingo žmogaus sapnas“, kuriamo remiantis J. Cage atsitiktinumo teorijomis, dalimi. 

Pirmajame darbo etape siekiama atrasti estetinį bei loginį ryšį tarp mokslo ir meno sapnų tyrinėjimo srityje ir tai pristatyti lengvai prieinamu VR formatu suteikiant žiūrovui unikalią vieno sapnuotojo patirtį. Šiam tikslui pasiekti buvo pakviesti profesionalūs psichiatrai, kurie kartu su spektaklio kūrėjais sudaro estetinę sapnų charakteristiką ir remdamiesi K. G. Jungo analitinės psichologijos teorijomis ieško sapnų turinio kilmės.

Remdamasi pirmame darbo etape sudarytomis teorinėmis charakteristikomis vėliau kūrybinė grupė ieškos tinkamiausių meninių sprendimų, gebančių kuo tiksliau atkurti sapnišką būvį, jo estetinį fundamentą, naratyvinę logiką ir simbolinį sapnų turinį. Ši formų paieška bus atliekama garso (kompozitorius Andrius Šiurys), vaizdo (scenografė Dovilė Gecaitė, videoprojekcijos Kornelijus Jaroševičius), judesio (choreografė Christina Batian), objektų (lėlininkas Imantas Precas) ir dramos teatro srityse.

Projekto režisierius ir scenarijaus autorius – Žilvinas Vingelis. Atliktos analizės pagrindu bus sukurta F. Dostojevskio apsakyme aprašyto „Juokingo žmogaus sapno“ estetinė charakteristika, kuri taps tolesnės teatro VR instaliacijos ir kitą sezoną pristatomo spektaklio scenarijaus bei režisūrinės koncepcijos pagrindu.

Įsigiję išankstinį VR instaliacijos „Juokingo žmogaus sapnas“ rėmėjo bilietą ne tik suteiksite galimybę jauniems menininkams kokybiškiau realizuoti inovatoyvią VR teatro idėją, bet ir gausite išskirtinę galimybę dalyvauti kūrybiniame procese.

Pirkdami rėmėjo bilietą nr. 1 jūs:

Remiate biudžeto neturintį projektą ir suteikiate galimybę įgyvendinti šią idėją.

Įgyjate galimybę tapti kūrybinės komandos dalimi ir gegužės pradžioje dalyvauti VR instaliacijos filmavime (yra vaidmuo ir žiūrovams, dalyvaus tik pareiškusieji norą).

Įgyjate išankstinę galimybę dar iki birželio mėnesio pirmieji pamatyti VR instaliaciją specialiai su jumis suderintu laiku. Kiti žiūrovai galimybę išvysti šį darbą turės tik kitą sezoną.

Pirkdami rėmėjo bilietą nr. 2 jūs:

Gaunate viską, kas išvardyta rėmėjo biliete nr. 1.

Rezultato pristatymo metu gaunate susitikimą su visa kūrybine grupe, kuri asmeniškai pristatys savo kūrybinių ieškojimo rezultatus, paaiškins pasirinkimus, aptars meninius sprendimus, atsakys į klausimus.

Dalyvaujate VR instaliacijos poveikį tiriančioje apklausoje, kurios pagrindu bus kuriamas spektaklio „Juokingo žmogaus sapnas“ scenarijus.

Pirkdami rėmėjo bilietą nr. 3 jūs: 

Gaunate viską, kas išvardyta rėmėjo biliete nr. 2.

Gaunate išankstinius bilietus į kitą sezoną planuojamą „Juokingo žmogaus sapno“ premjerą arba bet kurį kitą Baltijos kamerinio operos teatro spektaklį.

Asmenų, kurie šioje platformoje mus parems 50 Eur ar daugiau, vardai bei pavardės bus įrašytos į spektaklio aprašymą ir aktoriams išdalintose pjesėse. 

VR instaliacijos atlikėjai: operos solistė Agnė Sabulytė, šokėja Ana Novickaja, aktoriai Saulius Čiučelis, Balys Ivanauskas, Imantas Precas, Marijus Mažūnas ir Laurynas Jurgelis. 

Instaliacija kuriama 2018 m. balandžio–gegužės mėnesiais.

Videomedžiagos trukmė – 10–15 min.