Evgenios Levin nuotrauka

Maloniai kviečiame į viešą dr. Arūno Geluno paskaitą „Architektūrinis litvakų palikimas: XX a. trečiojo ir ketvirtojo dešimtmečių Kauno modernizmo lobynas“.

Antolijus Rozenbliumas, Grigorijus Mazelis, Mikas Grodzenskis, Krečmer, Šragenheim, N.B.  Joffe, Leiba Zimanas, Isaokas Trakmanas, Jokūbas Rabinovičius ir kiti – tai vardai,kūrę modernistinį tarpukario Kauną ir unikalią Laikinosios sostinės dvasią.Apie juos daugiau išgirsite dr. A. Gelūno paskaitoje.

Kaip rašė Haifoje gyvenantis Moshe Rosenblumas: „Manau, kad Lietuvos žydai, dalyvavę nuostabiame Lietuvos atgimimo procese, nesistengė įterpti kažkokių specifiškai žydiškų bruožų, nesiekė sukurti kažkokios ‚žydiškos architektūros‘. Tik jų veikla galbūt pasižymėjo išskirtiniu žydams būdingu gyvybiškumu. Aukštesnio profesinio išsilavinimo siekiai daugelį jaunų žydų atvedė į Europos ir Rusijos universitetus, o tai skatino modernistines tendencijas Lietuvoje. Kaip žinia, Tel Avivas, kuris sparčiai vystėsi tuo pačiu metu, buvo vadinamas ‚Bauhauso sostine‘ – taip pat kaip ir Kaunas!

Renginio vieta ir laikasVilniaus žydų viešoji biblioteka, Gedimino pr. 24 (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo), Vilnius, 2018 m., balandžio 25 d. (trečiadienį) 18 val.

Ketinančius dalyvauti prašome registruotis el. paštu: info@vilnius-jewish-public-library.com arba  telefonu: (8-5) 219 7748 nuo 11 iki 18 val.