Režisierė Gulnaz Balpeisova. Lauros Vansevičienės nuotrauka.

Vilniaus mažajame teatre rengiamasi premjerai „Manno laimė“. Režisierė Gulnaz Balpeisova kviečia į naujausią savo spektaklį pagal vokiečių rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno noveles.

„Mums svarbiausia surasti, sukurti europietišką aplinką, europietišką miestą. Miestą, su jaukiomis vietomis, kurios būdingos Romai, Venecijai ar Miunchenui. Šiuose miestuose už kokių nors vartelių visada bus pasislėpusių mažų kavinukių su staliuku dviem, jei aptiksi jas, čia tikriausiai įvyks patys gražiausi susitikimai, pokalbiai, meilės istorijos.

Spektaklyje matysime scenografo Marijaus Jacovskio sukurtą skęstančio pastato fragmentą. Tai – lyg paskendusio miesto aisbergo viršūnė, kuri primins apie išeinančius miestus, apie seną, didingą galybę visos tos architektūros, kuri mus supa ir kuri nyksta mūsų akyse“, – sako režisierė G. Balpeisova.

Ji įsitikinusi, kad tai išgyvena kiekviena šalis, kiekviena tauta, kiekvienas senas miestas. Vilniečiams tai lyg užuomina į nykstantį Gedimino pilies kalną, o režisierei, kuri yra dirbusi Vengrijoje, tai prisiminimas apie Budapešto gyventojus, kurie nerimauja dėl savo seniausio paminklo, išeinančio užmarštin.

Pasak režisierės G. Balpeisovos, tokių nykstančių objektų rastume kiekviename senajame mieste. Ir tai net nebūtinai paminklai. Kartais gatvėje pamatai knygų stirtą ir supranti, kad iš vienų ar kitų namų išėjo žmogus. Jei pažiūrėtum pavadinimus, autorius, suprastum, koks žmogus užgeso, kokią atmintį išsinešė...

Režisierė G. Balpeisova rengiasi pasakoti romantišką meilės istoriją: vaizdžiai, aiškiai, atvirai, emocionaliai. Su kostiumų dailininkės Jurgitos Jankutės pagalba ji parodys, kokia buvo Europa pieš Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus: kokia buvo tuometė aplinka, ką vilkėjo, kuo puošėsi XX a. pradžios aristokratai. Kai kurie kostiumai primins anglų tapytojo Williamo Morriso paveikslus, o pati istorija leis susipažinti su Thomo Manno (1875–1955 m.) ankstyvąja kūryba, leis išgirsti jo poetinės prozos skambesį.

Nostalgiškas spektaklis apie atmintį, apie nykstančius praeinančio laiko ženklus – jau gegužės 3, 4, 11 dienomis Vilniaus mažajame teatre. Vaidmenis kuria Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Rinkūnas, Elžbieta Latėnaitė, Gintarė Latvėnaitė.