Lygumų Švč. Trejybės bažnyčia ir kapinių koplyčia.

Kultūros istorikas, kraštotyrininkas Vilius Puronas videoreportaže pasakoja Lygumų Švč. Trejybės bažnyčios istoriją ir įdomybes.

Pasak jo, pirmoji koplyčia Lygumose buvo pastatyta 1526-aisiais, o lygiai po šimto metų, 1626-aisiais, jau atsirado ir medinė bažnyčia. 1790 metais ji buvo perstatyta į truputį puošnesnę, bet medinę. Ir ši išstovėjo iki XX amžiaus pirmųjų metų, kai kilo noras pastatyti tvirtą, mūrinę, ilgaamžę bažnyčią. 

„Radau duomenų, kad naują mūrinę Lygumų bažnyčią suprojektavo rusų architektas Nikalojus Andrejevas 1903 metais. Neogotikinio stiliaus, vienabokštę, ir šiame lygumų krašte Lygumų miesteliui ji duoda savo pagrindinį vaizdą – kaip kad Paryžiuje Eifelio bokštas, taip šičia – bažnyčios bokštas“, – vaizdžiai lygina istorikas.

Tarp įdomių faktų V. Puronas mini ir tai, kad, pasirodo, statant Lygumų Švč. Trejybės bažnyčią 1906–1914 metais trūko cemento. Ir visi lygumiečiai turėjo pristatyti bažnyčios statybai naminių paukščių kiaušinių.

„Tai kalcio ir kreidos rinkinys, kuris buvo įdedamas į rišamąją medžiagą, kuri tais laikais atstojo cementą. Gerai įsižiūrėję tai pastebėsite“, – teigia istorikas.

Daugiau bažnyčios istorijos įdomybių – videoreportaže.