Scena iš rež. Rimo Tumino spektaklio „Maskaradas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka.

Gegužės 14 d. Vilniaus mažasis teatras išvyksta į vieną įtakingiausių teatrų festivalių Kinijoje „Šanchajaus modernios dramos slėnis” (Shanghai-Jing'an Modern Drama Valley), kuris vyks gegužės 5–23 dienomis. Lietuva į Šanchajų veža tris spektaklius, legendinius Rimo Tumino kūrinius „Maskaradas“ ir „Trys seserys“ bei šio sezono naujieną „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmaro Bergmano nerealizuotą kino scenarijų.

Šis režisieriaus Kirilo Glušajevo spektaklis – puiki proga prisiminti didį Švedijos rašytoją, režisierių I. Bergmaną, nes šiemet pasaulis mini jo 100-ąsias gimimo metines, prisimena jo kūrybą. O paliko jis net 300 įvairių tekstų kinui, sukūrė 172 teatro spektaklius, apie 60 kino ir televizijos filmų.

Šanchajuje, be trijų Vilniaus mažojo teatro pastatymų, bus rodoma 17 dramos spektaklių, vyks beveik 100 įvairių kultūrinių iniciatyvų: paskaitų, parodų koncertų. Šių metų festivalio siekis – meninė kokybė ir tarptautiškumas.

„Kinijos publika labai imli, atidi, smalsi, viskuo besistebinti: personažu, charakteriu, scenine erdve. Manau, susitiksime su žiūrovais, kurie žino, ko nori iš teatro: kūrybiškos dvasios, žmogaus sielos atsivėrimo. Aš labai laukiu susitikimo su Šanchajaus žiūrovais“, – sako Vilniaus mažojo teatro meno vadovas R. Tuminas.

Pasak jo, Kinija puikiai žino Antoną Čechovą: „Tuo įsitikinau, kai Šanchajuje prieš kurį laiką vedžiau meistriškumo kursus. Džiaugiuosi, kad šiemet ten parodysime A. Čechovo „Tris seseris“ – apie likimo apgautas, nuskriaustas moteris. Joms buvo pažadėtas gražus gyvenimas. Jos nori į pažadėtąją žemę, o tos išsvajotos, tos pažadėtos žemės kaip nėra, taip nėra.“

Kinijoje bus rodomas ir M. Lermontovo „Maskaradas“, kuris publiką gali užburti veiksmu, įvykiais, kaita.

„Čia ledas, vanduo, ugnis. Visos tos sudėtinės dalys spektaklį daro kaip viesulą: labai veiksmingą, aštrų, ironišką. Tai ilgiausiai gyvuojantis Vilniaus mažojo teatro spektaklis, su kuriuo apkeliavome daugelį pasaulio šalių ir pelnėme ne vieną prestižinį apdovanojimą“, – prisimena R. Tuminas.

Į Šanchajų vyksta 46 žmonių delegacija, kurioje Daiva Baltūsytė-Len, Rimas Tuminas, Kirilas Glušajevas, Gintarė Latvėnaitė, Arvydas Dapšys, Indrė Patkauskaitė, Vytautas Rumšas, Inga Burneikaitė, Mindaugas Capas, Gediminas Girdvainis, Almantas Šinkūnas, Edmundas Mikulskis, Larisa Kalpokaitė, Rasa Jakučionytė, Mantas Vaitiekūnas, Tomas Stirna, Jonas Braškys,Tomas Kliukas, Jūratė Brogaitė, Vilija Ramanauskaitė, Agnė Kiškytė, Ilona Kvietkutė, Valda Bičkutė, Elžbieta Latėnaitė, Jokūbas Bareikis, Balys Latėnas, Arūnas Sakalauskas ir kiti.

Be spektaklių, taip pat planuojamas susitikimas-diskusija su režisieriumi Rimu Tuminu, skirtas teatro profesionalams, mokytojams, studentams, žiniasklaidos atstovams ir visiems besidomintiesiems.