Režisierius Rimas Tuminas su žmona Inga Burneikaite. VMT nuotrauka.

Praėjusią savaitę Šanchajuje, teatre „The Majestic“, vyko įspūdinga teatrinių apdovanojimų ceremonija, kurią tiesiogiai transliavo Kinijos televizijos stotys, stebėjo kone šimtas žurnalistų, o raudonu kilimu žengė renginio svečiai. Į ceremoniją susirinko Kinijos ir užsienio teatro ekspertai, akademikai, aktoriai, režisieriai, tarp jų ir maestro Rimas Tuminas, kurio du spektakliai praėjusią savaitę buvo rodomi Šanchajaus profesionalių teatrų festivalyje.

Garsi Kinijos režisierė Tian Qinxin. VMT nuotrauka.

Renginys vainikuotas apdovanojimų ceremonija, kurioje režisieriui iš Lietuvos patikėta įteikti du apdovanojimus iš dešimties. Pirmasis – už geriausios pjesės „Uraganas“ interpretaciją, kurią režisavo viena garsiausių režisierių Kinijoje – Tian Qinxin iš Šanchajaus teatro akademijos (apdovanojimą atsiėmė Šanchajaus teatro akademijos dekanas Huangas Changyongas). Antrasis apdovanojimas, kurį teikė Vilniaus mažojo teatro meno vadovas, buvo už geriausią 2018 m. scenarijų dramai „Paprastas pasaulis“, kurią režisavo Meng Bing. 

Ceremonijoje taip pat apdovanotas geriausias metų spektaklis, geriausias metų aktorius, geriausias metų režisierius ir kiti nusipelnę kūrėjai. Vertinimo komisijoje buvo kritikai, teatro ekspertai ir meno komitetas. Ši apdovanojimų ceremonija – tai ir profesionalių teatrų festivalio „Modernios dramos slėnis“ baigiamasis renginys. Šiame svarbiame festivalyje šiemet dalyvavo net trys Vilniaus mažojo teatro spektakliai:  „Maskaradas“, „Trys seserys“ (režisuoti R. Tumino) ir „Dvasiniai reikalai“ pagal nerealizuotą Ingmaro Bergmano kino scenarijų (režisuoti Kirilo Glušajevo).

„Vilniaus mažojo teatro gastrolės Šanchajuje buvo sklandžios. Esame kitoje šalyje, kitoje scenoje, o jaučiu sugrįžusią aktorinę dvasią. Publika čia švelnesnė, kaip ir pati kinų visuomenė: atsargi, tyli, kukli, mandagi, trapi, vaikiškai naiviai įdėmi, jaučianti, kas yra kas. O tai nuteikia tiesai, atvirumui“, – džiaugėsi Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas. 

Į Šanchajuje vykusį festivalį buvo pakviesta 17 spektaklių iš aštuonių užsienio šalių. Festivalio svečiai savo spektaklius rodė šešiuose miesto teatruose, kiekvienas jų talpino apie tūkstantį žiūrovų. Buvo renginių, kurie vyko po atviru dangumi. Tai labai šiltas festivalis, kuriuo norima parodyti, kad Šanchajus yra atviras įvairioms kultūroms, menininkams iš įvairių šalių, pasaulio kultūrų įvairovei. Jį organizavo Šanchajaus miesto savivaldybė, Šanchajaus medijos grupė ir Teatro akademija.

VMT nuotrauka.