Scena iš rež. Artūro Areimos spektaklio „Po ledu“. AAT nuotrauka.
Režisierius Artūras Areima. Sieloj Ramu nuotrauka.

Liepos 8–24 dienomis Artūro Areimos teatras viešės garsiausiame šiuolaikinio Europos teatro renginyje – tarptautiniame Avinjono fetsivalyje. Festivalio OFF programoje bus pristatytas Artūro Areimos spektaklis „Po ledu“ pagal to paties pavadinimo Falko Richterio pjesę. Šis spektaklis jau buvo įvertintas tarptautinės teatro publikos ir 2016 m. gavo specialųjį „Jawbone“ prizą Edinburgo „Fringe“ festivalyje, taip pat sulaukė itin gerų kritikų atsiliepimų:

„Pažiūrėjęs šį darbą, buvau pasiruošęs visiems skelbti, kad tai visiškai naujas ir originalus Lietuvos teatro trupės kūrinys, sukurtas pastaraisiais metais, savo poveikiu primenantis Estijos trupę NO99“ (Andrew Haydon).

Režisierius Artūras Areima: „Manau, kad šiuo metu Avinjono festivalis yra vienas didžiausių teatro festivalių visame pasaulyje. Galimybė atsidurti tarp daugybės skirtingų tautų ir skirtingos pasaulėžiūros, skirtingo teatro suvokimo, specifikos trupių padeda dar labiau suvokti, ar mūsų pačių kelionė yra tikslinga. Ar mes esame nenutolę nuo šiandienių teatro tendencijų, temų. Galima visada žaisti savo kiemo lygoje ir didžiuotis, kad čia turime savo auditoriją ir tuo tenkintis, bet tarptautiniai vandenys visada parodo tikrąją tavo vietą platesniame žemėlapyje, ne tik vienoje teritorijoje.“

Spektaklyje „Po ledu“ vaizduojamo pasaulio centras – konferencijų salė. Čia nėra meilės, visiems rūpi tik produktyvumas. Pagrindinis veikėjas, verslo konsultantas Paulius Niekas, visada jaučiasi kitų spaudžiamas. Šeimos ir kolegų lūkečiai P. Nieką nuolat verčia išgyventi lyg spąstuose. Žingsnis po žingsnio pjesėje išklojamas P. Nieko gyvenimas, kur darbovietė yra svarbiausia, o asmenininė tapatybė nyksta, nes P. Nieko nuolat reikalaujama būti efektyviam ir prisitaikyti. Ar tokiomis sąlygomis įmanoma pusiausvyra tarp asmenybės ir organizacijos / visuomenės poreikių?

Pjesės autorius Falkas Richteris – vienas svarbiausių savo kartos teatro rašytojų Vokietijoje, jo kūryba žinoma ir vertinama visoje Europoje. Savo pjesėse jis analizuoja fizinę ir psichinę individo būklę bei bendrą politinę situaciją šiuolaikinėje Vakarų kultūroje.

F. Richteris rašo apie ekonominio pasaulio elitą, jam priklausančių žmonių mąstymo ir veiklos būdą, šių žmonių veiklos padarinius. Jam rūpi efektyvumo ir ekonominio augimo ideologijos, jų įtaka paprastų žmonių gyvenimui. F. Richterio tekstai yra išgyventi ir apmąstyti, veikia kaip realybė ir kinas tuo pačiu metu gali būti laikomi ir politika, ir poezija. Kurdamas pjesę dramaturgas naudojosi apie 100 valandų dokumentine medžiaga, stebėdamas veikiančius verslo konsultantus.

Spektaklio kūrybinė grupė: režisierius – Artūras Areima, kostiumų dailininkė – Monika Gurskytė, muzika – Artūro Bumšteino, videomenininkas – Kornelijus Jaroševičius. Vaidina Rokas Petrauskas, Dovydas Stončius, Tomas Rinkūnas.