Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis.

Lygiai prieš penkiolika metų Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje nuskambėjo pirmieji Tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio koncertai. Per šį laiką festivalis išaugo ir tapo didžiausiu profesionalaus muzikos meno reiškiniu Šiaulių krašte. 

Tytuvėnų vasaros festivalis žinomas daugelyje šalių, nes atlikėjai į vasaros koncertus atvyksta iš įvairių valstybių ir žemynų.

Jubiliejiniam festivaliui meno vadovas Robertas Šervenikas pakvietė nemažai jau girdėtų atlikėjų, tarsi savotiška geriausių festivalio koncertų retrospektyva. Tokie įsimintini ankstesnių festivalio koncertų atlikėjai kaip smuikininkai Maksimas Fedotovas (Rusija), Phillippe'as Graffinas (Prancūzija), klarnetų kvartetas „Blattwerk“ (Vokietija), violončelininkai Tomas Collingwoodas (Didžioji Britanija) ir Mindaugas Bačkus (Lietuva), Marijos teatro (Sankt Peterburgas) dainininkė Nadežda Chadževa ne tik primins būtų koncertų emociją, bet ir pasiūlys naujų muzikos atradimų jūsų klausai.

Šiemet festivalyje tradiciškai dalyvauja du klausytojų pamėgti Lietuvos orkestrai – Lietuvos kamerinis orkestras ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestras. Jie gros atidarymo ir uždarymo koncertuose.

Tačiau jubiliejinis festivalis pateikia ir naujų vardų. Artėjant Joninėms, Kelmės dvare kraują kaitins „Ispaniška naktis“ su gitarų ansambliu „Jacaras“; per Jonines Kurtuvėnuose pamatysime šešėlių teatro „Budrugana“ spektaklį, o liepos 1 d. Žagarės dvare klausysimės flamenko su džiazo prieskoniais, kurį atliks trio „Vertical“.

Valstybės – Mindaugo karūnavimo dieną – festivalis kviečia atvykti į Šeduvos bažnyčią, kur mūsų kaimynai iš Baltijos šalių: Liene Andretta Kalnciema (vargonai, Latvija) ir Ka Bo Chan (kontratenoras, Estija) padovanos publikai išskirtinį koncertą.

Festivalis saugo tradicijas ir vieną koncertą kasmet skiria šviesios atminties kunigui, poetui, kolekcininkui Ričardui Mikutavičiui. Šiemet jo atminimui programą rengia Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

Pabaigos koncerte kartu su LNOBT orkestru dainuos tarptautinį pripažinimą pelniusi solistė Justina Gringytė, o visas festivalis jus pakvies į gražiausias Šiaulių regiono koncertų vietas: Kelmės, Žagarės, Baisogalos dvarus, į Šeduvos bažnyčią, Kurtuvėnų dvaro sodybą, o svarbiausia – į slėpiningąjį Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį.

Daugiau informacijos www.tytuvenufestivalis.lt.