Borisas Grebenščikovas.

Vilniuje savo naują programą „Laikas N“ pristatys Borisas Grebenščikovas ir legendinis „Akvariumas“. Šį reikšmingą įvykį galima bus stebėti rugsėjo 16 d. 19 val. sostinės salės „Compensa“ scenoje. Tokia informacija galima būtų ir užbaigti anonsą, juk tie, kurie pažįsta, myli „Akvariumą“ ir BG, ir taip žino viską, o tiems, kurie nieko nežino ir nieko negirdėjo, galima tik pareikšti užuojautą ir perduoti linkėjimus iš visiškai kitos planetos.

Kai kuriuos faktus mes paminėsime. Taigi kai kurios autoritetingų muzikos kritikų citatos:

1. Albumas buvo kuriamas nuo 2015 iki 2018 metų Londone ir Sankt Peterburge. Dviem dainoms perkusija buvo įrašoma Izraelyje, dar vienai pasitelktas choras Bulgarijoje, styginiai buvo įrašomi Ukrainoje.

2. Po šedevru tapusio albumo „Druska“ («Соль») atrodė, kad turėtų sekti štilis, tačiau atsitiko priešingai. „Laikas N“ – dar sąžiningesnė, pikta ir širdį verianti plokštelė, tiksliai atspindinti mūsų laiką, „piktų sielų puotos laiką“, kaip jį apibūdino „Akvariumo“ lyderis. Tai vienas rečiausių dalykų, kurį iš tikrųjų geriau vieną kartą išgirsti, negu šimtą kartų apie tai perskaityti. Vis dėlto įdomu, kad aktualią ir aršią plokštelę sukūrė žmogus, kurį tiek metų visi laikė roko guru, esančiu visų žemiškųjų dalykų nuošaly.

2014 metų albumas „Druska“ nuplėšė nuo maestro šią kaukę, o jo naujas darbas „Laikas N“ dar kartą įrodė, kad naujose dainose kaip niekada atsispindi mūsų keista realybė. Be vieningos koncepcijos, kurią pats BG apibūdino kaip kelionę iš tamsos krašto į šviesą, šiuos albumus vienija ir itin didelis įrašo metu dalyvavusių muzikantų skaičius.

Be grupės lyderio, įrašant albumą, dalyvavo keturi grupės muzikantai, bet toli gražu ne visur: Аleksandras Тitovas, Аndrejus Surotdinovas, Brianas Finneganas ir būgnininkas Liamas Bradley. Jam, tiesa, teko visos perkusijos partijos. Bendras muzikantų skaičius viršija tris dešimtis, neskaičiuojant orkestro „Kijevo virtuozai“.

Verta atskirai paminėti Brianą Eno, taip pat tokius meistrus kaip gitaristas Leo Abrahamsas (dirbo su B. Eno, Jarviu Cockeriu, Paulu Simonu ir kitomis garbingomis asmenybėmis) bei saksofonininkas Меlas Collinsas (kadaise grojo „King Crimson“, o bendras skaičius darbų, kuriuose jis dalyvavo, nesuskaičiuojamas).

Išskirtinį vaidmenį atliko šio albumo prodiuseris. Juo tapo Steve'as Jonesas – tarytum visiškai kitos epochos žmogus. Jis kūrė su Моby, „Daft Punk“, „Chemical Brothers“ ir su daugeliu kitų. Pasirodo, jo interesų ratas neapsiriboja vien dešimto dešimtmečio britų undergraundu, trys „Grammy“ įrodo jo pasiekimus.

Į Vilnių atvyks pati gausiausia ir oriausia per pastaruosius 5 metus grupės „Akvarium“ sudėtis. Be žinomiausių Vakarų ir Rusijos muzikantų, scenoje išvysime tuos, kurie dar niekada nekoncertavo Lietuvoje. Savaime suprantama, kad, be naujojo albumo dainų, skambės ir daugelio kartų mylimiausios BG ir „Akvariumo“ dainos, nepraradusios savo žavesio, aktualumo, užburiančio poetiškumo ir melodingumo dainos.

Bilietai į vienintelį Boriso Grebenščikovo koncertą „Vremia N“ rugsėjo 16-ąją Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ parduodami visose Bilietai.lt kasose.