Pokalbis su žiūrovais po filmo Sidnėjaus kino festivalyje.

Mindaugo Survilos ir kūrybinės komandos užmojis kuo plačiau paskleisti žinią apie Lietuvos „Sengirę“ – pildosi. Filmas jau parodytas vienuolikoje valstybių, įskaitant ir ką tik įvykusį Sidnėjaus kino festivalį.

Dvi iš eilės dienas filmas buvo rodomas „Dendy Opera Quays“ kino teatre, kuris stovi vos keli šimtai metrų nuo Sidnėjaus vizitinės kortelės – Operos ir baleto teatro.

Festivalio metu parodoma apie 200 vaidybinių, dokumentinių, trumpametražių ir retrospektyvos filmų iš 50 šalių. Į pirmąjį „Sengirės“ seansą bilietai jau buvo išpirkti prieš porą savaičių, todėl organizatoriai nusprendė surengti dar trečią filmo seansą.

„Režisieriui nėra didesnio malonumo, kai dar prieš važiuojant į festivalį žinai, kad seansai bus pilni žiūrovų. Matyt, daugelis režisierių ir kuria filmus tam, kad jais galėtų papasakoti istorijas. Kai žinai, kad tavo pasakojimo klausysis – didelis malonumas“, – sako filmo režisierius Mindaugas Survila.

O antradienį „Sengirės” kelionę Australijoje vainikavo seansas įspūdingame XIX a. pradžioje statytame ir savo išvaizda bei atmosfera unikaliame Nacionaliniame teatre. Į paskutinį filmo seansą atėjo daugiau kaip 900 žiūrovų. Dalis jų dar ilgai liko salėje po seanso ir uždavinėjo įvairiausius klausimus.

Į dokumentinio filmo „Sengirė“ seansus susirinko ne tik daugybė Sidnėjaus filmų festivalio mėgėjų, bet ir būrelis lietuvių bendruomenės atstovų.

„Svarbu ne tik tai, kad Lietuvos vardas garsinamas tokiuose prestižiniuose renginiuose, bet ir tai, kad „Sengirė“ tapo dar viena proga susiburti Sidnėjuje gyvenančiai lietuvių bendruomenei“, – sako filmo komunikacijos strategas Algis Akstinas.

Grįžusi tiesiai iš Sidnėjaus filmų festivalio „Sengirės“ kūrybinė komanda dalyvaus Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinės gervės“, kur „Sengirė“ nuominuota trijose kategorijose.