Tomo Marecko nuotr.

Pavydu klausytis kolegų atostogų įspūdžių ar stebėti bičiulių keliamas kelionių nuotraukas socialiniuose tinkluose. Ar savo poilsį šį sezoną jau suplanavote? Niekada nevėlu pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu ir leistis į nuotykius spontaniškai!

Paskutinės minutės kelionės daugeliui asocijuojasi su itin mažomis kainomis. Išties tokius pasiūlymus kelionių organizatoriai pateikia matydami, kad, artėjant išvykimo laikui, lėktuve ar autobuse vis dar yra laisvų vietų ir, norėdami surinkti pilną grupę, siūlo keliauti pigiau. Vis dėlto mėgstantiems planuoti keliones iš anksto, būti užtikrintiems, tačiau besigundantiems mažomis kainomis, rizikuoti ir laukti paskutinės minutės neverta. Ypač tada, kai keliaujama su mažais vaikais, o keliautojai tiksliai žino, kur nori vykti ar turi labai ribotą atostogų laiką konkrečiomis datomis. Tokiais atvejais delsimas gali nepasiteisinti, o bilietai norimomis datomis stipriai pabrangti ar jų visai nelikti, tad tektų paskubomis rinktis kitą kelionę. Pradėti atostogas nuo nemalonumų juk nenori nė vienas mūsų.

Tačiau išties yra nemažai situacijų, kai paskutinės minutės kelionė gali tapti puikiu sprendimu spontaniškoms atostogoms. Jei mėgstate nuotykius, greitai prisitaikote prie besikeičiančių aplinkybių ir jums smalsu išbandyti įvairias keliones, nesate prisirišęs prie vienos šalies, netikėtai pamatytas pasiūlymas gali tapti akstinu planuoti savo atostogas būtent pagal pateikiamas sąlygas. Gal netikėtai atsirado laisvo laiko, gal pasikeitė kolegų planai ir galite susikeisti atostogų datas, o gal norite apdovanoti save ar artimuosius už metų pasiekimus ir paruošti staigmeną? Kelionės – puiki mintis visais šiais atvejais.

Kam tinkamiausios paskutinės minutės kelionės?

  • Studentams, kurie turi kelis mėnesius atostogų per metus, o ir per mokslo metus gali trumpam atitrūkti be skaudžių pasekmių. Jei turite ribotą biudžetą ir daug laisvo laiko – pasidairykite paskutinės minutės pasiūlymų ir galbūt būsite vienas tų laimingųjų, kuriam pavyks įsigyti svajonių atostogas už išties nedidelę kainą.
  • Verslininkams ir laisvai samdomiems darbuotojams, kurie gali laisvai planuoti savo laiką ir pasiimti darbus kartu su savimi. Tokiu atveju telieka patikrinti, ar viešbutyje veikia kokybiškas bevielis internetas, ir susikrauti lagaminą.
  • Nuotykių mėgėjams, nuolat ieškantiems pigių kelionių ir norinčių ištrūkti bent savaitgaliui. Turint laiko ir „žvejojant“ gerus pasiūlymus internete, galima aplankyti ne vieną šalį per trumpą laiką. Kelionės į Turkiją, Egiptą, Graikiją, Europos sostines ar net tolimą Aziją paskutinę minutę gali būti parduodamos su didžiule nuolaida.
  • Nuolaidų ieškotojams, kuriems svarbiausia ne kur ir kada skristi, ar ką pamatyti, o rasti nuolaidą, ja pasinaudoti, sutaupyti ir pasigirti draugams. Šis keliautojų tipas dažniausiai pasakoja ne apie tai, ką nuveikė atostogų metu, bet kaip pigiai sugebėjo susiorganizuoti atostogas.

Taigi, jei priklausote vienai iš šių grupių ar tiesiog jaučiate, kad mirtinai reikia poilsio, o per darbus neradote laiko susiorganizuoti kelionės, pasvarstykite galimybę pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu. Vis dėlto atminkite, kad tai iš dalies veikia pagal loterijos principą – geriausia kaina siūlomas labai ribotas kiekis kelionės paketų, tad reikalinga itin greita reakcija, ne tik randant pasiūlymą, bet ir jį įsigyjant, nes jei svarstysite ar ilgai tarsitės su kelionės draugais, pasiūlymą iš panosės nušluoti gali kiti pigiai keliauti ištroškę tautiečiai. Likus kelioms savaitėms iki išvykimo, jei yra laisvų vietų, kelionę galima įsigyti maždaug trečdaliu pigiau, o likus vos kelioms dienoms, net ir už perpus mažesnę kainą nei pradiniame pasiūlyme. Tik atminkite, kad kuo pigiau, tuo daugiau papildomų sąlygų – pasirinkę keliauti paskutinę minutę, neturėsite galimybės keisti skrydžių, datų, viešbučio. Tad apsvarstykite savo prioritetus, ir jei kaina užima vieną svarbiausių vietų, drąsiai išbandykite keliones paskutinę minutę.