Prezidentės spaudos tarnybos nuotrauka.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Islandijos Respublikos Prezidentą Guðnį Th. Jóhannessoną 74-ųjų Islandijos Nepriklausomybės metinių proga.

„Lietuviams Islandija – ypatinga valstybė. Prieš 28 metus ji pirmoji pripažino Lietuvos žmonių laisvę ir nepriklausomybę. Vertiname Jūsų šalies ir jos piliečių paramą Lietuvai ir niekada jos nepamiršime. Tuomet mus sujungusi lietuvių ir islandų drąsa sukūrė tvirčiausius Lietuvos ir Islandijos draugystės ir bendrų vertybių saitus“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Šiais metais, atstovaudamas visiems islandams, Islandijos Prezidentas dalyvavo šventiniuose Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiuose Vilniuje. Anot Prezidentės, tai, kad šią svarbią dieną abi šalys šventė kartu, Lietuvai ypač brangu.

Sveikinime šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir Islandija – valstybės partnerės ir bendramintės politinio bendradarbiavimo srityje, kartu dirbančios NATO ir Baltijos jūros regione. Lietuva palaiko dvišalio dialogo ir gynybos ryšių plėtrą, vertina bendrą požiūrį į saugumo iššūkius ir Islandijos indėlį prisidedant prie NATO priešakinių pajėgų formavimo Lietuvoje.

Nacionalinės šventės proga Prezidentė Islandijos vadovui ir visiems Islandijos žmonėms palinkėjo džiugaus minėjimo, laimės, visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.