Skulptorius Robertas Strazdas. Ramūno Krupausko nuotrauka.

Robertas Strazdas kaip menininkas atsiskleidžia ir keramikoje, ir skulptūroje, ir grafikoje, ir tapyboje. Menininkas dievdirbys savo darbais prisideda prie medžiaginės etninės kultūros paveldo išsaugojimo. Paroda „Šventieji ir kandidatai“ – kūrybinis projektas, kuriame naudojami šventųjų ikonografijos elementai. Tai tradiciniai lietuvių pamėgti šventųjų atvaizdai ir nežinomi „kandidatai“ į šventuosius. 

Tai ne pirmoji Čiurlionio namuose vykstanti R. Strazdo paroda. Autorius pateikia stilizuotas šventųjų skulptūras iš šamoto keramikos. Šamotas – tai deginto ir nedeginto molio mišinys. Kai kurios skulptūros padengtos polichromija, kai balto šamoto darbas dažomas ir vaškuojamas. Išdegti karšti raugo keramikos darbai talpinami į grūdų raugą, kad atsirastų spalva ir faktūra.

R. Strazdui kūryba – hobis, nors jis turi menininko statusą. Duonai uždirba būdamas krosnininku. Daug krosnių ir židinių įrengė žmonių būstuose. Išskirtinis ne tik darbas, pomėgiai, bet ir aplinka, kurioje gyvena: menininkas yra susirentęs apvalainą namą iš molio mistiniame Arklėnų kaime, Rūkainių seniūnijoje.

Apie šią parodą autorius taip atsiliepia: „Kas tie šventieji yra? Kas tas šventumas? Už kokius nuopelnus suteikiamas toks titulas? O gal ir aš arba tu irgi galime būti šventaisiais, ir po mirties žmonės darys tavo atvaizdus, melsis tau ir prašys visokių malonių ir pagalbų? Tai tokios mintys lankėsi mano galvoje, lipdant šiuos pavidalus. Dirbdamas naudojausi krikščioniškosios ikonografijos žodynu ir stora Motiejaus Valančiaus knyga apie šventųjų gyvenimus.“

R. Strazdo paroda veiks birželio 19 d.–liepos 11 d.

Atidarymas – birželio 19 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11 Vilniuje).

Parodos atidarymo metu galėsite išgirsti muzikinę premjerą. Pirmą kartą drauge muzikuos pianistas Rokas Zubovas ir gyvosios elektronikos muzikos kompozitorius Philas Vonas (Prancūzija).

Parodos koordinatorė – Ona Židonytė.

Robertas Strazdas „Šv. Kristoforas“. Ramūno Krupausko nuotrauka.
Robertas Strazdas „Šv. Apolonija“. Ramūno Krupausko nuotrauka.
Robertas Strazdas „Šv. Agota“. Ramūno Krupausko nuotrauka.