Žygimantas Kudirka. Asmeninio archyvo nuotrauka.

Nusistovėjusiems stereotipams apie kultūros paslaugas griauti Žygimantas Kudirka pristato unikalų muzikinį klipą apie tai, kokiose bibliotekose šiandien norėtųsi būti.

Baltijos kamerinio operos teatro inicijuotas socialinis projektas „Visi skirtingi – visi kultūringi“, subūręs gerai žinomus Lietuvos atlikėjus, siekia paskatinti jaunimą suvokti dalyvavimą kultūros veiklose kaip neatsiejamą asmeninio įvaizdžio dalį. Viena tokių veiklų – lankymasis bibliotekose. Prie projekto prisijungęs Mesijus dalijasi mintimis apie bibliotekas, skaitymą, muziką ir pristato tik šiam projektui sukurtą naujausią savo kūrinį.

Kiekvienas iš mūsų dėl įvairiausių priežasčių yra apsilankęs bibliotekose. Dar prieš keletą metų įsivaizdavome bibliotekas kaip tamsias, niūrias erdves, kuriose knygas galima pasiimti vos keletui dienų.

Ž. Kudirka teigia: „Seniau bibliotekos labiau primindavo knygų išdavimo kioskus. Dabar jose malonu leisti laiką, skaityti vietoje. Juk parsinešus knygą į namus būna labai sudėtinga ją laiku grąžinti.“ Bibliotekos tapo bendruomenės erdvėmis, kuriose apstu renginių ir įvairiausių informacinių prieigų. Ten galime atrasi šiuolaikinį, patrauklų ir malonų interjerą.

„Bibliotekos nėra tamsūs ir drėgni senoviniai rūsiai. Šiuolaikinės bibliotekos yra erdvios, šviesios ir modernios, tad jose malonu leisti laiką, skaityti ar dirbti. Taip pat, kaip jau tris butus pakeitęs gyventojas, galiu pasakyti, kad savo sukauptas knygas yra be galo sudėtinga kraustyti“, – juokiasi Lietuvos repo ir hiphopo muzikos, poezijos bei knygų autorius.

Jaunimui vis labiau norint laisvės, keičiantis darbo pobūdžiui, reikalingos viešosios erdvės, kuriose galėtų burtis.

Mesijus mano, kad būtent bibliotekų erdvės taps ateities kartų darbo vieta. „Bibliotekose jaunimas gali atrasti freelancerio dvasią. Taip dirbame mes, taip dar dažniau dirbs ateities kartos – gražioje viešojoje erdvėje, su kompiuteriu ir kavos puodeliu pašonėje.“

Daugiau apie projektą, jo tikslus ir kitų autorių darbus galite rasti www.balticopera.com.