Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 21 val., viso pasaulio lietuviai giedos valstybinį himną. Broliai dominikonai kviečia ateiti į Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventorių ir, pritariant karilionui, kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“. 

„Pirmą kartą kviečiame visus geros valios lietuvius susiburti ir kartu giedoti Lietuvos himną, pritariant karilionui. „Tautišką giesmę“ šiam instrumentui specialiai adaptavo žinomas Nyderlandų kariliono virtuozas Christiaanas Winteris, neseniai koncertavęs mūsų bažnyčioje per „Kultūros naktį“. Nauja patirtis, bet turėtų būti tikrai įdomu ir smagu ne tik kartu su kitais tautiečiais, bet ir neįprastais muzikos garsais giedoti mūsų himną“, – kviečia brolis dominikonasMindaugas Slapšinskas OP. 

2015 metais Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengtas didžiausias centrinėje Europoje ir Lietuvoje karilionas, turintis net 61 varpą. Mažiausias – vos 8 kilogramų, didžiausias – beveik pusketvirtos tonos. Juos nuliejo garsi Nyderlandų Karalystės Asteno miesto varpų liejykla „Royal Eijsbouts“. Vilniaus karilionas išsiskiria ir tuo, kad yra  vienintelis Lietuvoje, įrengtas bažnyčioje. 

Priminsime, kad liepos 11 – rugpjūčio 22 d., kiekvieną trečiadienį, po vakaro Mišių, vyks antrasis tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis. Visi renginiai nemokami. 

Švęskime valstybę kartu liepos 6-ąją, 21 val. Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje, pritariant karilionui!