Festivalis „Nepaklusniųjų žemė“.

Kiekvieną vasarą Nidoje ir Juodkrantėje vykstantis muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“ vėl sujungs skirtingus muzikos žanrus ir kultūras. Liepos 6–13 d. pianistas Rokas Zubovas su būriu kitų muzikantų kviečia į XIV renginį, kuriame susitiks klasikinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėjai iš visų trijų Baltijos šalių, Prancūzijos ir Belgijos.

Festivalio organizatoriai siūlys pakeliauti po skirtingus pasaulio kraštus, parodydami, kaip puikiai vienoje scenoje dera Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, japoniškas šokis ir elektroninė muzika. Savaitę truksiantis festivalis prasidės liepos 6 d. nemokamu koncertu, skirtu Lietuvos valstybės dienai. Jo metu bus skiriamas didelis dėmesys pamario krašto filosofui Vydūnui.

„Šiemet yra paskelbti Vydūno metai. Jo žodžiai apie kūrybingumą ir išlikimą mums atrodo labai aktualūs iki šių dienų. Per Vydūno sąsajas su Indijos kultūra natūraliai į festivalio programą įsiliejo ir „Meropė“ ansamblis, kurio muzikinėje kalboje susipina lietuviška ir indiška muzikinė kultūra. M. K. Čiurlioniui skirta programa šiemet yra mūsų ekologinis festivalio akcentas. Specialiai festivaliui kuriamas projektas su gyva elektroniką ir tradiciniu japonišku šokiu žymi trajektoriją nuo miesto triukšmo iki visiško susiliejimo su gamta“, – sako pianistas, festivalio organizatorius Rokas Zubovas.

Anot jo, šiemet festivalyje bus ištrinta riba tarp to, ką vadiname šiuolaikine muzika, ir to, ką laikome klasikine muzika. 

Festivalio metu dėmesys bus skiriamas ir visoms trims Baltijos sesėms, šiemet pasitikusioms savo valstybės atkūrimo šimtmečius. Latvijos šimtmečiui skirtoje programoje „Vie-Rix“ susitiks dviejų visai skirtingų epochų genijai – W. A. Mozartas ir pernai šią žemę apleidęs vienas ryškiausių pastarųjų dešimtmečių Latvijos kompozitorių Peteris Plakidis. Estijos valstybės šimtmečiui skirtame koncerte kompozitorius ir smuikininkas Mihkelis Keremas ir pianistas Rokas Zubovas bandys sulaužyti estiško charakterio stereotipus.

Festivalio dalyviai savo žiūrovus pakvies į dar vieną muzikos ir garso eksperimentą – į gyvai įgarsintą kino genijaus Charlie Chaplino nebylųjį filmą „Cirkas“. Renginio metu žiūrovai ne tik žiūrės klasika tapusį filmą, bet ir girdės gyvai muzikantų atliekamą muziką.

Pianistas Rokas Zubovas.

Didžioji dauguma koncertų vyks Nidos ir Juodkrantės Evangelikų liuteronų bažnyčiose. Visą festivalio programą galima rasti čia.

Gera žinia norintiesiems atvykti į Neringoje vykstantį festivalį iš kitų miestų – Neringos savivaldybė šiemet prailgino autobusų, kursuojančių iš Nidos bei Juodkrantės į Smiltynę darbo laiką. Festivalio metu paskutinis autobusas iš Nidos į Smiltynę išvyks 22 val.