Instaliacija „Rūkas“.

Liepos 12–15 dienomis Vilniaus gatvėse, skveruose ir parkuose vyksiančiame gatvės teatro festivalyje SPOT žiūrovai galės mėgautis ir įspūdingomis meninėmis instaliacijomis. Nors festivalio pavadinimas sufleruoja teatro žanro programą, instaliacijos į ją puikiai įsilieja – abi yra interaktyvios ir leidžiančios žiūrovams tapti ir jų dalyviais, ir kūrėjais. Stebėti jų ir visų kitų renginių festivalio organizatorė Menų spaustuvė visus kviečia nemokamai.

Paskęsti rūke

Liepos 14 ir 15 dienomis vidinis Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemas paskęs tikrų tikriausiame rūke. „Rūkas“ – tikro rūko ir garso instaliacija, kuri, anot jos autoriaus olando Edwino van der Heide, transformuos erdvę ir žiūrovams suteiks naujų, gaivių potyrių.

Šioje instaliacijoje, pasitelkus išradingą technikos dizainą, aukštu spaudimu šimtais vamzdelių į orą išstumiamas vanduo pripildo erdvę rūko – lygiai tokio, kurį sutinkame gamtoje, ankstų rytą kylant virš pievų ir ežerų. Išskirtiniam meno kūriniui jo autorius taip pat sukūrė specialią elektroninę garso aplinką, kuri, anot jo, nors ir yra minimalistinė, tačiau plėtojasi ir juda erdvėje, palengva apsupdama žiūrovą.

E. van der Heide teigia, kad rūkas nėra toks paprastas dalykas, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio – jis priverčia erdvę dingti ir vėl atsirasti nuolat besikeisdamas. Rūkas taip pat keliauja kartu su vėju, tad nuolat susikaupia ir vėl išsisklaido. Visa to rezultatas – nenutrūkstamas dialogas su mus supančia erdve. Patirti rūko magijos viduryje dūzgiančio miesto organizatoriai kviečia ir dieną, ir jau sutemus.

Instaliacija „Steli“.

Interaktyvus spalvų labirintas

Interaktyvaus meno gerbėjus ir visus norinčiuosius tapti instaliacijos kūrybinės komandos dalimi liepos 14 ir 15 dieną susitikti kviečia italai „Stalker Teatro“. Bernardinų sode ir Odminių skvere atsirasianti STELI instaliacija – vidury miesto visų žiūrovų pagalba išdygstantis spalvotų pagaliukų statinys – kolektyvinė instaliacija, užburianti interaktyvumu, spalvomis ir atgaivinanti pilkas miesto erdves.

Šį projektą autoriai vadina tiltu tarp šiuolaikinio meno ir performanso, urbanistiniu įvykiu, sudominsiančiu itin plačią auditoriją. Anot „Stalker Teatro“ komandos, šis kūrinys kvestionuoja gyvenimo, apsigyvenimo ir postindustrinės architektūros temas. Prie mobiliosios instaliacijos gamybos autoriai kviečia prisidėti įvairiausio amžiaus žiūrovus – įdomu bus ir suaugusiems, tiek vaikams, o pastariesiems tai bus dar ir neįprasta žaidimų aikštelė, leidžianti šiuolaikinį meną paliesti ir pažinti iš arčiau.