Festivalio „Midsummer Vilnius“ pradžią pažymės ypatingas muzikinis renginys – Andriaus Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro, diriguojamo Modesto Pitrėno, koncertas „Šiaurės naktis. Pusė penkių.“ Dainiaus Putino nuotrauka.

Jau trečią kartą festivalis „Midsummer Vilnius“ (liepos 16–27 d.) grįžta į sostinę su dar įspūdingesne 10-ies renginių programa, kurios pradžią pažymės ypatingas muzikinis renginys – Andriaus Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro, diriguojamo Modesto Pitrėno, koncertas „Šiaurės naktis. Pusė penkių.“. Šis renginys festivalio programoje tapo savotišku reiškiniu – sulaukęs nepaprasto publikos susidomėjimo, o bilietai į šį koncertą buvo išgraibstyti.

Šie metai ypatingi, juk švenčiame Lietuvos šimtmetį, todėl ir didžiąją dalį festivalio programos sudaro profesionalūs lietuvių atlikėjai ir specialūs muzikiniai projektai. Jau tradicija tapęs festivalio renginys „Opera po žvaigždėmis“ šį kartą išsiskirs reta ir gurmaniška klasikinės muzikos programa, kur klausytojai išgirs lietuviškai skambančius pasaulinių ir Lietuvos kompozitorių aukso fondo kūrinius. Koncerto metu gražiausias arijas atliks Kultūros ministerijos Jaunojo muzikos atlikėjo premijos laimėtoja sopranas Jomantė Šležaitė ir bosas Liudas Mikalauskas.

Labai laukiamas ir visą festivalio programą vainikuosiantis stebuklingas reginys – Aistės Smilgevičiūtės, grupės „Skylė“ ir choro „Ąžuoliukas“ koncertas su ypatinga programa, kur skambės ir kūriniai, specialiai dedikuoti Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimui.

„Choro „Ąžuoliukas“ koncertas su Aiste Smilgevičiūte ir grupe „Skylė“ bus labai svarbus galutinis akcentas festivalio programoje. Ruošiamos išties įdomios aranžuotės, o choras turės savo specialią užduotį, kad įgyvintų savo funkciją ruošiamoje programoje“, – pasakojo choro „Ąžuoliukas“ direktorius Kristijonas Bartoševičius.

Dar vienas išskirtinis 2018 metų festivalio akcentas – daugybė pirmų kartų. Tarp jų: kitokiu skambesiu Valdovų rūmų kieme pasklisianti grupės „G&G Sindikatas“ hiphopo muzika ir lyriškas grupės „Freaks On Floor“ rokenrolas; atlikėja Alina Orlova būtent „Midsummer Vilnius“ scenoje pirmą kartą publikai pristatys savo naujausią albumą, uždarymo koncerto metu pirmą kartą kartu pasirodys Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ su choru „Ąžuoliukas“, kuriems pritars itin gausus būrys muzikantų.

Taip pat pirmą kartą kartu su lietuvių moderniosios klasikos muzikantais Naujųjų idėjų kameriniu orkestru (NIKO) gros viena žymiausių Norvegijos smuikininkių Mari Samuelsen. Nors grupė iš Švedijos „Little Dragon“ jau ketvirtą kartą grįžta į Lietuvą – jie pirmą kartą koncertuos elektroninei muzikai netradicinėje erdvėje Valdovų rūmų kieme.

Festivalio organizatoriai primena, kad kai teatrų durys užsidaro vasaros poilsiui, atsiveria galimybės teatro spektaklius išvysti netradicinėse aplinkose – Valdovų rūmų kieme. Šiemet po atviru dangumi žiūrovai galės išvysti dešimtmetį scenoje švenčiantį Oskaro Koršunovo spektaklį „Hamletas“ ir Vilniaus miesto šokio teatro LOW AIR modernią klasikinio Igorio Stravinskio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.

Dar viena šių metų naujiena – oficialus festivalio „Midsummer Vilnius“ leidinys. Elektroninę leidinio versiją jau galima rasti ir internete.

„Kiekvienais metais bandome sukurti ką nors nauja ir įdomaus ne tik renginių programoje, kaip tik šiemet turime dar vieną naujieną – „Midsummer Vilnius“ leidinį. Jame yra kone viskas, kas svarbiausia festivalio lankytojams – nuo programos ir žinomų Lietuvos žmonių rekomenduojamų renginių iki išsamių Andriaus Mamontovo bei „Little Dragon“ interviu. Beje, leidinio viršelį puošia švedų menininkės Ellen Edmar daryta „Little Dragon“ vokalistės Yukimi Nagano fotografija“, – pasakojo festivalio iniciatorius ir vadovas Valdas Petreikis.

Bilietus į „Midsummer Vilnius“ festivalio renginius galima įsigyti „Bilietai.lt“ bilietų pardavimo kasose arba internetu www.bilietai.lt. Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ feisbuko paskyroje ir www.midsummervilnius.com.