Martynas Levickis.

Praėjusiais metais prasidėjęs Tarptautinis Skarulių muzikos festivalis netrukus sukvies muzikos mėgėjus ir šiemet į nemokamas muzikines popietes Jonavoje. Tradiciškai du renginiai vyks Šv. Onos bažnyčioje Skaruliuose, festivalio uždarymo renginys numatytas Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje Jonavos mieste.

Festivalio meno vadovas Liudas Mikalauskas dalijosi įspūdžiais apie festivalio pasirengimo darbus: „Pakvietėme orkestrą iš Suomijos „Saimaa Sinfonietta“ ir šios šalies operos primadoną Angeliką Klas, planuodami koncertinę erdvę supratome, kad pilnas orkestras su visais instrumentais ir soliste tiesiog netilps po Skarulių bažnyčios skliautais, todėl festivalio uždarymas persikėlė į pačią Jonavos miesto širdį – Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią, tačiau festivalio esmė ir pagrindinis tikslas nesikeičia. Ir toliau pagrindinės festivalio vertybės išlieka nekomerciškumas, profesionalumas bei koncentravimasis į Skarulių bažnyčią, kaip išskirtinę sakralią bei paveldo erdvę, nusipelniusią visos Lietuvos dėmesio.“

Jau šio mėnesio pabaigoje, liepos 29 d., 12 val. Skarulių Šv. Onos bažnyčioje įvyks net dvi šventės vienu metu – Skarulių muzikos festivalio atidarymas ir Šv. Onos atlaidai. Tradiciškai festivalio atidarymo šventė prasidės iškilmingomis šv. Mišiomis, kurias aukos prieš porą savaičių su parapijiečiais atsisveikinęs ir į Kauno Šančių parapiją perkeltas dekanas kun. Audrius Mikitiukas, giesmėmis jam talkins Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovės ansamblis. Po Šv. Mišių skambės visame pasaulyje žinomo Martyno Levickio virtuoziškai atliekamos akordeono melodijos. Šventė bus išties išskirtinė, todėl organizatoriai rekomenduoja šią datą susiplanuoti iš anksto ir būtinai atvykti pasimėgauti muzika ir malda Skaruliuose.

Antrasis festivalio renginys nukels klausytojus už Atlanto, nes rugpjūčio 12 d. 12 val. svečiuosis viešnia iš Jungtinių Amerikos Valstijų, operos solistė ir pedagogė Nida Grigalavičiūtė (sopranas), jai akompanuos žymusis charizmatiškasis maestro Vytautas Lukočius. Vidurdienį vyksiančių šv. Mišių metu giesmes dovanos festivalio meno vadovas, taprtautinių konkursų laureatas Liudas Mikalauskas.

Festivalio uždarymas Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje stebins masiškumu, rugpjūčio 26 d. 10 val. vyks šv. Mišios, 11 val. vyks Suomijos simfoninio orkestro „Saimaa Sinfonietta“ koncertas su soliste, Suomijos operos primadona Angelika Klas (sopranas), atlikėjai žada pripildyti bažnyčios erdves meistriškai atliekamos muzikos skambesio ir nepalikti abejingųjų atsisveikinant iki kitų metų.

Skarulių muzikos festivalio atidarymas – jau liepos 29 d. 12 val. Skarulių Šv. Onos bažnyčioje. Renginių Skaruliuose dienomis 11 val. užsakytas autobusas nemokamai nuveš ir parveš žiūrovus nuo Šv. Apaštalo Jokūbos bažnyčios.