Raudėnų Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčios interjeras.

Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia, videoreportaže pasakoja istorikas Vilius Puronas, yra trečioji Raudėnuose. Minima, kad 1550 metais Raudėnuose buvo pastatyta koplyčia. O XVIII amžiaus pradžioje jau minima Šv. Baltramiejaus bažnyčia. Taip pat dokumentai fiksuoja, kad maldos namai buvo atstatyti, restauruoti, tačiau dabartinė  bažnyčia 1881 metais iškilo naujoje vietoje, o ankstesnę ženklina senosios kapinės.

„Bažnyčia medinė, tačiau labai optimistiška, – sako V. Puronas. – Jos viduje yra labai įdomių šio miestelio liekanų.“

Viena Raudėnų miestelio įžymybių yra būtent bažnyčioje: „Joje matome stovinčią žmogaus figūrą. Ji paminėta jau XIX šimtmečio aprašuose: kad senojoje bažnyčioje, kuri buvo statyta 1723 metais, stovėjo statula – medinis Nukyžiuotojo, apsikabinusio stulpą, atvaizdas. Stulpe – septynios šventosios relikvijos. Čia smulkiai surašyti pagarbos verti elementai, kurie kuklią Raudėnų bažnytytę pastato į harmoningą visų bažnyčių sistemą.“

Istorikas pasakoja, kad Raudėnų bažnyčioje yra šeši altoriai. Nors visi jie savaip skirtingi, bet kartu ir labai harmoningai derantys tarpusavyje.

Dar viena Raudėnų bažnyčios įžymybė – ant senovinio Kristaus altoriaus esantis rėmas, bylojantis, kad 1888 metais iš Jeruzalės šiai bažnyčiai atsiųsta vinis. Kam ji skirta – ar Kristui, ar kam nors kitam – lotyniškame dokumente neskelbiama.

Raudėnų Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia saugo ir senovinį karinį būgną, tarnavusį ir kaip maisto katilas. Būgnas dar nerestauruotas, tačiau saugomas valstybės.