Vyskupas Stephanas Ackermannas. EPA nuotrauka

Rugsėjo 12 d. Spiegel Online ir Die Zeit paviešino Vokietijos vyskupų konferencijos užsakyto tyrimo dėl seksualinio išnaudojimo atvejų Bažnyčioje ataskaitą. Joje teigiama, kad 1946–2014 m. Vokietijoje seksualinę prievartą patyrė 3677 aukos, daugiausia berniukai, iš kurių 969 buvo patarnautojai. Kas šešta auka buvo išžaginta. Seksualiniu išnaudojimu kaltinama 1670 dvasininkų.

Die Zeit pranešė, kad 27 Vokietijos vyskupijos pateikė atsakymus į tyrėjų klausimynus. Pastarieji teigia, kad dalis įkalčių sugadinti arba jais buvo manipuliuojama. Pavyzdžiui, nusikaltę kunigai galėjo nebūti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, įtariamieji galėjo būti perkeliami į kitą vyskupiją, jos neinformuojant apie perkėlimo priežastį.

Ataskaitą buvo numatyta paviešinti rugsėjo 25 d. vyksiančiame Vokietijos vyskupų plenariniame posėdyje. Žiniasklaidai duomenis nutekinus, dalis hierarchų dar nebuvo susipažinę su tyrimų rezultatais. Vyskupų konferencijos atstovas Stephanas Ackermannas teigė, jog ketverius metus vykusiu tyrimu siekta aiškumo ir skaidrumo ne tik dėl nukentėjusiųjų, bet ir siekiant įvertinti dvasininkų nusižengimų mastą, kad būtų galima užkirsti nusikaltimams kelią. S. Ackermannas apgailestauja dėl žurnalistų skubos, teigdamas, kad išankstinis ataskaitos paskelbimas gali būti žalingas aukoms.

Primename, jog „Benardinai.lt“ seksualinio išnaudojimo Bažnyčioje temomis rašė ir anksčiau:

Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė  „Nejauki ta tyla
David Minot OSB „Ką turėtų daryti Lietuvos katalikai, sužinoję apie lytinę dvasininkų prievartą Pensilvanijoje?“
Kun. Vytenis Vaškelis „Kunigo nuopuolis – asmeninė nelaimė ne tik aukai

Parengta pagal Crux ir Catholic Herald