Renginio org. nuotrauka

Minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, rugsėjo 23-iąją, įvairiose Lietuvos vietovėse bus skaitomi Holokausto aukų vardai. Šiemet minimos 77-osios žydų žudynių metinės. Antrojo pasaulinio karo metais nužudyta virš 90 procentų iš 220 tūkstančių Lietuvoje gyvenusių žydų, o pilietinė  iniciatyva VARDAI kviečia prisiminti žiauriai nužudytus Lietuvos žmones balsu ištariant jų vardus ir pavardes.

VARDŲ skaitymai viešose Lietuvos miestų ir miestelių vietose vyksta jau aštuntus metus. Dalyvavusieji renginiuose, sako, kad būtent toks Holokausto aukų prisiminimas padeda labai asmeniškai pajusti tragedijos mastą. „Kai savo balsu skaitai vardus, pavardes ir profesijas tų žmonių, kurie čia gyveno, nebegali apsimesti, kad jų nebuvo. Taip atsiranda drąsos atviriau žiūrėti į istoriją. Taip gaivinama mūsų kolektyvinė atmintis“. Kai ištari žmogaus vardą, nebegali apsimesti, kad tas žmogus negyveno, ir statistika pradeda reikšti ne tik skaičius.

Rugsėjo 23 d. Lietuvos gyventojai kviečiami aplankyti arčiausiai esančias žydų žudynių vietas.

Lietuvos žydų genocido diena minima rugsėjo 23-iąją. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus getas.

Holokausto minėjimo renginių ciklas vyksta savanorių pastangomis. Renginiai neturi vieno organizatoriaus, tai gausaus būrio iniciatyva, koordinuojama Facebook socialiniame tinkle. Daugiau informacijos: https://vardu.wordpress.com/, „Facebook“ puslapyje VARDAI