EPA nuotrauka

Romoje spalio 3–28 dienomis vykstančiame Vyskupų sinode „Jaunimas, tikėjimas ir pašaukimo įžvelgimas“ buvo aptarta nepilnamečių seksualinio išnaudojimo krizė Bažnyčioje. Jame dalyvaujančių vyskupų nuomonės išsiskyrė. Vieni, daugiausia atvykę iš smarkiausiai seksualinio išnaudojimo skandalų sukrėstų šalių, siūlė laikyti šios problemos sprendimą svarbiausiu Bažnyčios prioritetu. Kiti išsakė nerimą, kad kai kurių dvasininkų piktadarystės neturėtų nusverti daugelio kitų katalikų dvasininkų ir pasauliečių gerų darbų. 

Los Andželo vyskupas augziliaras Robertas Barronas atkreipė dėmesį, jog dėl šių skandalų Bažnyčia praranda žmonių pasitikėjimą, o svarbiausias dalykas, kurį Bažnyčia, anot jo, turėtų išmokti iš pastarųjų 25 metų patirties – kad skaidrumas yra teisingas kelias.

Arkivyskupas Charles Scicluna, buvęs Vatikano vyriausiasis prokuroras, tyręs daugelį seksualinio išnaudojimo atvejų, žurnalistus nuramino sakydamas, kad staigių pokyčių po sinodo tikėtis neverta. Anot jo, seksualinis išnaudojimas nėra pagrindinė jaunimui skirto sinodo tema, be to, vasario mėnesį planuojamas vyskupų konferencijų pirmininkų susirinkimas, skirtas dvasininkų seksualinio išnaudojimo problemoms.

Kelis šimtus atvejų tyręs arkivyskupas Scicluna priminė, kad Bažnyčioje yra daug šventų dvasininkų, kurie kasdien darbuojasi parapijose ir „moko jaunus žmones gyventi su Bažnyčia. Būtent šie dalykai yra išties svarbūs, jie suteikia mums vilties“.

Pagal „Crux“ parengė Augminas Petronis