LRV nuotrauka

Vyriausybė priėmė laikiną sprendimą nemokamai atverti Registrų centro duomenis žiniasklaidai. Šis nutarimas galios, kol Seimas patvirtins naujas Visuomenės informavimo ir Civilinio kodekso pataisas. Jas vyriausybė taip pat žada svarstyti šį trečiadienį ir skubos tvarka teikti Seimui.

Rugsėjo 14-ąją Registrų centras informavo atšaukiantis daugelį metų galiojusią praktiką žurnalistams neatlygintinai teikti registrų informaciją.

Premjeras dar praėjusią savaitė patikino, kad bus priimtas sprendimas, užtikrinantis, kad žurnalistams už duomenis Registrų centrui mokėti nereikės, o jų kaina bus kompensuojama valstybės lėšomis. Premjero teigimu, su kiekviena žiniasklaidos priemone bus sudarytos oficialios sutartys, jose bus numatyti saugikliai.

Praėjusią savaitę kompensavimo mechanizmas ir įstatymo pataisų siūlymai buvo atidėti, argumentuojant, kad abu projektai sulaukė daug pastabų. Žiniasklaidai paprašius šio pasitarimo įrašo vyriausybė atsisakė pateikti, o vėliau pranešė jį sunaikinusi.

Premjero patarėjas tada aiškino, kad pagal reglamentuotą tvarką vyriausybės pasitarimai yra nevieši, nors vyriausybės kanceliarijos darbo reglamente apibrėžiama, kad tiek posėdžių, tiek pasitarimų įrašai turi būti saugomi, o mėnesio pabaigoje perkeliami į archyvą.

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt

lrt