Asociacijos „Gyvastis“ nuotrauka

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2018 metų spalio 19-ąją, penktadienį, jau penktą kartą organizuoja žvakučių akciją „Už organų donorus“, skirtą padėkoti donorams ir jų artimiesiems.

Spalis – Pasaulio ir Europos organų donorystės ir transplantacijos mėnuo. Todėl spalio 19-ą dieną Katedros aikštėje suliepsnos 1607 žvakelė. Tiek, kiek per 48 metus Lietuvoje buvo gyvų ir mirusių organų donorų, kurių dovanoti organai suteikė viltį gyventi ir išgelbėjo tūkstančių sunkių ligonių gyvybę. Gyvųjų donorų, kurie dovanojo vieną inkstą ar dalį kepenų savo šeimos nariui, iki šiol buvo 320.

Žvakeles už organų donorus uždegs 13 Lietuvos miestų – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Marijampolė, Alytus, Vilkaviškis, Mažeikiai, Viekšniai, Skuodas, Valkininkai, Prienai.

Asociacijos „Gyvastis“ nuotrauka

Šia proga asociacija „Gyvastis“ siekia ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualią ir opią organų donorystės problemą, bet ir pagerbti kiekvieno – gyvo ar mirusio – donoro atminimą. Didžiosios daugumos iš jų šiandien nebėra ir jiems tiesiogiai padėkoti negalime. Tačiau tie, kuriems buvo padovanotas antras gyvenimas, jų niekada nepamirš.

„Žvakės liepsna – tai AMŽINYBĖS simbolis, tai maldos palydėjimas...“, – apie šią iniciatyvą mintimis dalijasi Vida Monkuvienė, kuriai, netekus vienturtės dukters, prieš 9 metus teko priimti kilnų sprendimą, kad galėtų gyventi kiti, laukiantys organų transplantacijos.

Organų donorams pagerbti žvakutės liepsnos spalio 19 dieną (penktadienį):

VILNIUJE, Katedros aikštėje, 15–19val.
KAUNE, Rotušės aikštėje, 16–20 val.
KLAIPĖDOJE, Atgimimo aikštėje, 17–19 val.
ŠIAULIUOSE, Prisikėlimo aikštėje, 16–19 val.
PANEVĖŽYJE, Laisvės aikštėje, 15–18val.
ALYTUJE, Rotušės aikštėje, 15–20 val.
MARIJAMPOLĖJE, Basanavičiaus aikštėje, 15–20 val.
MAŽEIKIUOSE, prieš Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, 15–16.30 val.
PRIENUOSE, Laisvės aikštėje 12–16 val.
VILKAVIŠKYJE, prie Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedros, 17.30–19 val.
SKUODE, Gedimino aikštėje, 19–21 val.
VIEKŠNIUOSE, prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios altoriaus, 18-19 val.
VALKININKUOSE, prie Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios, 12–14 val.