Lapkričio 10 dieną Jonavoje klausytojus suburs unikalus, jau tradicija tapęs, didžiausias Baltijos šalyse šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis SIELOS 2018.

Kasmet vis kitame mieste vykstančiame festivalyje koncertuos daugiau nei 30 skirtingų grupių ir atlikėjų iš visos Lietuvos.

Muzikantai surengs specialius pasirodymus šimtmečio proga, pristatys naujus kūrinius, o renginį vainikuos svečiai iš Estijos ir Didžiosios Britanijos.

Ir debiutai, ir naujos kūrybos pristatymai

Trijose festivalio scenose skambės įvairių žanrų – roko, pop, džiazo, repo, dainuojamosios poezijos, šlovinimo ir chorinės muzikos – kūriniai.

,,Minint valstybės atkūrimo jubiliejų paraginome atlikėjus sukurti specialiai šiai sukakčiai skirtą kūrinį. Kiekvienas individualiai per savo kūrybą galės išreikšti padėką Dievui už tėvynę“ – dalijasi festivalio sumanytojas, Gerosios Naujienos Centro vadovas Remigijus Jucevičius.

Festivalyje naujausių albumų kūrinius pristatys grupė Poezijos medžiotojai ir Gabrielė Gvazdikaitė.

Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos gerbėjai išgirs kelių pastarųjų metų festivalio laureatus – roko grupę Chebra, o taip pat net 6 šiais metais naujai susikūrusias grupės: Revival, Tomas & Luca, Vėtra, DEKA, Monika ir draugai bei Nektaras.

,,Smagu, kad atlikėjų širdys užsidegusios kūrybine ugnele ir kasmet šiuolaikinės krikščioniškos muzikos gretose gimsta nauji vardai, leidžiami nauji albumai. Širdis džiaugiasi, jog neišblėsta noras kurti ir papasakoti apie gyvenimo kelionę, patirtis ir išgyvenimus. Tai lyg tarnystė, kuriai pasišvenčiama ir gautais talentais apdovanojamas Kūrėjas“ – sako R. Jucevičius, pabrėždamas, kad nuo 2002 metų gyvuojantis festivalis yra nekomercinis.

Kulminacija – svečių iš Estijos ir Didžiosios Britanijos pasirodymas

Šių metų festivalio staigmena – du svečiai iš užsienio: estas Joel Markus Antson (JMA) ir Bright City iš Jungtinės Karalystės.

JMA – inovatyvus repo atlikėjas, savo kūryboje kalbantis apie tiltų ir santykių kūrimą užuot stačius tarpusavio sienas. Muzikinę festivalio programą savo pasirodymu vainikuos kviestinė jaunų atlikėjų grupė iš Didžiosios Britanijos – Bright City. Kompanija kartu atstovauja ir vienam progresyviausių jaunimo judėjimų, vienijančių muzikantus ir menininkus, nešančius pasauliui Evangelijos žinią.

Renginys prasidės 15 val. ir tęsis iki 23 val.

Kvietimas

Žiniasklaidos atstovus kviečiame apsilankyti festivalyje nemokamai. Norinčius dalyvauti prašome kreiptis į Viktoriją Urmanavičiūtę el. paštu u.viktorija1@gmail.com

Vilniaus, Vievio, Elektrėnų, Kaišiadorių bei aplinkinių miestų ir miestelių melomanus į festivalį veš specialus autobusas. Daugiau informacijos ir registracija elektroniniu paštu: autobusas.sielos@gmail.com

Festivalį „SIELOS“ organizuoja Gerosios Naujienos Centras – du dešimtmečius gyvuojanti viešoji įstaiga, kuri šiuo – vieninteliu tokio pobūdžio festivaliu Lietuvoje – siekia kurti ir puoselėti erdvę, atvirą krikščioniškos kūrybos ir vertybių sklaidai. Ši misija sėkmingai vykdoma septynioliktus metus iš eilės dėka miestų savivaldybių, krikščioniškų konfesijų ir denominacijų tarpusavio dialogo bei savanoriškai prisidedančių geros valios žmonių.

Išsamiau apie festivalį – www.sielos.lt ir Facebook paskyroje

Festivalio vaizdo klipas

Festivalio nuotraukos – 2017, 2016, 2015, ankstesni metai.

Parengė Lukas Valeika