Vilniaus savivaldybės nuotrauka

Lapkričio 11-oji – Lenkijos Nepriklausomybės diena. Šventės išvakarėse Vilniuje Trijų kryžių paminklas, Baltasis ir Mindaugo tiltai nušvito Lenkijos vėliavos spalvomis. Taip pat Lietuvos sostinėje simboliškai įamžintas ir žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio atminimas – Lecho Kaczynskio gatvę papuošė lentelės lenkų ir lietuvių kalbomis. 

„Džiaugdamiesi ilgamete bendra istorija, draugyste ir tvirtais ryšiais, linkime draugams Lenkijoje ir visiems Vilniuje gyvenantiems lenkams ilgų laisvės ir klestėjimo metų! Už Jūsų ir mūsų laisvę!” – sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros nuotrauka

Lapkričio 11 d. virš pagrindinių valstybės pastatų ir aikščių iškilo Lenkijos ir Lietuvos vėliavos. Prezidento rūmų balkone švietė ženklas „PL 100“.

Anot Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Lietuvą ir Lenkiją sieja daug amžių bendros istorijos ir laisvės kova. Abi tautos, turėjusios sunkiai kovoti dėl savo laisvės ir nepriklausomos valstybės puoselėjimo, šiandien taip pat išlieka sąjungininkės ir partnerės. Lietuva ir Lenkija yra artimiausios kaimynės, puikiai suprantančios šių dienų iššūkius ir siekiančios užtikrinti regiono saugumą, stiprinti ir įtvirtinti šalių nepriklausomybę ir laisvę.

Vilniaus savivaldybės nuotrauka

„2018-eji yra ypatingi metai tiek Lietuvai, tiek Lenkijai – kartu švenčiame mūsų valstybių šimtmečio jubiliejus. Norėčiau pasidžiaugti glaudžiais mūsų valstybių politiniais, ekonominiais bei kultūriniais ryšiais, pozityvia dvišalių santykių dvasia ir abipusiu pasitikėjimu. Šiandien galime didžiuotis, kad Lietuva ir Lenkija tapo artimomis tarptautinės bendruomenės partnerėmis, kurios dalijasi bendromis demokratinėmis vertybėmis bei tikslais Europos Sąjungoje bei NATO“, – sakyta premjero Sauliaus Skvernelio sveikinime.

Itin nuotaikingai kaimynus lenkus pasveikino Lietuvos geležinkeliai. Lokomotyvų septetas, diriguojant Zbignevui Levickiui, atliko Lenkijos himną.