Tom Hermans/unsplash.com nuotrauka

Lapkričio 17 d., šeštadienį, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros alėja 62) kviečia šiauliečius ir miesto svečius į „Šiaulių knygų mugę 2018“. Mugė atidaroma 11 val.

Jau trečią kartą bibliotekos organizuojama knygų mugė Šiauliuose pasitinka šūkiu „Įkvėpkime Lietuvą“. Juo mugės svečiai ir dalyviai kviečiami prisidėti prie Šiaulių, kaip stipraus regiono kultūros centro, kūrimo, mažinti kultūrinę atskirtį tarp sostinės ir Lietuvos regionų, įkvėpti jaunus žmones kurti savo gimtajame mieste.

Mugėje lauks kultūros renginiai su žinomiausiais Lietuvos rašytojais, menininkais ir atlikėjais (Arvydas Juozaitis, Liutauras Degėsys, vaikų rašytoja Kristina Gudonytė, slam poezijos kūrėjas Marijus Povilas Elijas Martynenko ir kt.). Taip pat lauks parodų pristatymai, XX a. lietuvių kino klasika bei net 16 skirtingų bibliotekos organizuojamų edukacinių užsiėmimų visai šeimai.

Šių metų Knygų mugės naujiena – jaunimo diskusija tema „(Į)kvėpk Lietuvą“, kurioje apie jaunimo politiką, jos problemas ir ateities tendencijas diskutuos Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius, Šiaulių jaunimo reikalų tarybos, festivalio „Šiaulių naktys“, Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“, Šiaulių tolerantiško jaunimo, Nešališko politinės stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ atstovai.

Bibliotekos direktoriaus prof. dr. Broniaus Maskuliūno teigimu, „Mūsų mugė atsirado iš noro domėtis, ieškoti ir rasti. Savo renginį mes suprantame žymiai platesne reikšme nei renginys tik knygų prekybai. Tai – knygos ir kultūros šventė. Į krūvą sueina įvairios meno rūšys, pirmiausia, žinoma, žodžio menas, taip pat ir muzika, vizualieji menai. Esame biblioteka, tad vienas svarbiausių mūsų mugės tikslų – skatinti skaitymą, skatinti norą atrasti knygą, o kiekvienas, atėjęs į mugę, – potencialus skaitytojas. Todėl manome, kad investuoti į tokį renginį verta, juk susidomėti knyga gali paskatinti ir susitikimas su populiariu rašytoju, ir mugės metu pamatytas spektaklis ar išgirstas koncertas, ir dalyvavimas parodos atidaryme. Ką jau bekalbėti apie aibės leidyklų ir leidėjų vienoje krūvoje susibūrimą“.

Knygų mugės veiklos tęsis iki 20 val. Išsamią „Šiaulių Knygų mugės“ programą galite rasti čia.

Mugės globėjas – Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Projektas finansuojamas Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis.