Unsplash.com nuotrauka

Atnaujinta ir papildyta R. Milašiūno „Psichoanalizė“ – išsami ir šiuolaikinė 

Raimundas Milašiūnas „Psichoanalizė. 100 klausimų ir atsakymų“. Vilnius: „Tyto alba“, 2018 m. Atnaujintas ir papildytas leidimas. Dailininkė – Ilona Kukenytė.

Psichoanalizės pradininku laikomas Sigmundas Freudas, kuris jos teoriją pagrindė 1900 m. Nuo pat pradžių tai buvo metodas, atskleidžiantis žmogaus elgesio motyvus ir pasąmonėje glūdinčius užslopintus išgyvenimus, jausmus bei mintis. Ilgainiui teorija peržengė medicinos mokslo ribas, o pati psichoanalizė tapo atspirties tašku beveik visoms šiuolaikinės psichoterapijos kryptims.

„Psichoanalizė. 100 klausimų ir atsakymų“ – Raimundo Milašiūno atnaujinta ir papildyta knyga visiems, besidomintiems psichoanalize ir norintiems geriau suprasti, kuo pagrįstas metodas, padedantis pažinti ir gydyti žmogaus sielą. Veikiami vaikystės patirčių, santykių su tėvais, stiprių išgyvenimų, išorinį pasaulį, kuriame gyvename, imame matyti ir vertinti kitaip, iškreipdami jo vaizdą.

Autorius pateikia atsakymus į daugeliui kylančius klausimus apie psichoanalizę – kas ji yra ir kaip veikia, kalbėdamas apie psichoanalizės ištakas ir gilindamasis į tai, kaip funkcionuoja mūsų psichika, kodėl svarbūs vaikystėje patirti išgyvenimai, kokią jie turi įtaką dabartiniam mūsų gyvenimui, kokios yra asmenybės vidinių konfliktų priežastys ir kaip pajusti ribą tarp to, kas dar yra norma, o kas jau liga.

Psichoanalizė kinta, todėl ir ši knyga nėra tik klasikinės teorijos atspindys ar atpasakojimas. Autorius kartais kritiškai žvelgia į klasikinės psichoanalizės postulatus ir šiuolaikiniu žvilgsniu vertina ne vien psichikos funkcionavimo, bet ir žmonių santykių aspektus. Taigi „Psichoanalizė. 100 klausimų ir atsakymų“ yra nedidelė, bet išsami šios šimtmetį plėtotos psichologijos, medicinos ir filosofijos sintezės apžvalga. 

Raimundas Milašiūnas – vienas iš autoritetingiausių ir žinomiausių Lietuvos psichoterapeutų ir psichoanalitikų, ne vienus metus padedantis sveikti, kitaip į save pažvelgti ir gyvenimo būdą pakeisti daugybei pacientų. Autorius atstovauja nuo klasikinio Sigmundo Freudo metodo gerokai nutolusiai intersubjektyviajai psichoanalizei – vienai pažangiausių šiuolaikinės psichoanalizės krypčių. Jis pabrėžia artimo žmonių ryšio reikšmę ir emociškai aktyvaus bei jautraus psichoterapeuto vaidmenį. Jo psichoterapija nuoširdi, vengianti dirbtinio neutralumo, kuris pacientui atrodo paprasčiausias abejingumas.

R. Milašiūnas konsultuoja pacientus Valakupių psichoterapijos centre, teikia profesines supervizijas studentams ir psichoterapeutams Vilniaus psichoterapijos studijoje, yra Tarptautinės psichoanalitikų asociacijos, Olandijos psichoanalitikų draugijos bei Tarptautinės santykio psichoanalizės ir psichoterapijos asociacijos narys.

Alzheimerio eros pabaigos pradžia 

Dr. Dale E. Bredesen „Įveikti Alzheimerį. Pirmoji veiksminga prevencijos ir gydymo programa“. Vilnius: „Tyto alba“, 2018 m. Iš anglų kalbos vertė Jolita Parvickienė. Dailininkė – Asta Puikienė. 

Pasakysiu kuo aiškiau: nuo Alzheimerio ligos galima apsisaugoti, o silpstančias pažintines funkcijas atkurti.

Tai, ką perskaitysite, yra pasaulinių permainų pradžia, – Alzheimerio eros pabaigos pradžia. 

Dr. Dale'as Bredesenas – pasaulinio garso neuromokslininkas, pripažintas Alzheimerio ligos tyrimų lyderis, daugiau nei tris dešimtmečius paskyręs šios ligos prevencijai ir gydymui, M. S. Easton Alzheimerio tyrimų centro prie Kalifornijos universiteto Los Andžele direktorius.

Šioje knygoje jis išsamiai pasakoja apie tyrimų centre sukurtą revoliucingą programą ReCODE.

Tai kognityvinių funkcijų atkūrimo protokolas, kurio laikantis ne tik atgaunamos Azheimerio liga ir ją pranašaujančiais sutrikimais sergančiųjų pažintinės funkcijos, bet pacientai šį pagerėjimą netgi gali išsaugoti. 

Alzheimerio liga priskiriama prie neišgydomų ligų. Kasmet ji pakerta vis daugiau žmonių. Sunku rasti šeimą, nepaliestą šios ligos, – ir sergančiųjų vis daugėja. Prognozuojama, kad 2050-aisiais pasaulyje ja sirgs 160 milijonų žmonių. 

Tačiau dabar visiems sergantiesiems sušvito viltis. Ši knyga – nuoseklus praktinis vadovas, iš kurio sužinosite, kaip prasidėjus Alzheimerio ligai ar pasireiškus ją pranašaujantiems sutrikimams neleisti toliau silpti pažintinėms funkcijoms ir kaip jas atkurti bei išsaugoti. Joje pasakojama, kaip liga atrodo iš vidaus, kaip ji vystosi ir kodėl taip plačiai paplitusi. Sužinosite, kaip žmonės patys sau sukelia Alzheimerio ligą.

Jeigu manėte, kad Alzheimerio liga – nuosprendis, ši knyga pakeis ne tik požiūrį, ji pakeis jūsų gyvenimą!

Rachel Macy Stafford „Mama neužsiėmusi“. Vilnius: „Briedis“, 2018 m. Vertė Ieva Driukienė.

Leidykla „Briedis“ papildo knygų seriją tėvams „Pabučiuok mane“ ir pristato Rachel Macy Stafford knygą „Mama neužsiėmusi“. Joje autorė ragina mamas padėti telefoną į šalį, atsikratyti darbų sąrašo ir perfekcionizmo, kad galėtų užčiuopti tai, kas iš tiesų svarbu!

Mokytoja ir mama Reičelė nuolat sau žadėjo, kad vieną dieną sulėtins tempą. Kada nors... Tačiau vis reikėdavo atlikti begalę darbų, ant stalo gulėjo burzgiantis telefonas ir nešiojamasis kompiuteris, kurie laimėdavo moters dėmesį ir energiją. Dažnai vaikams prašant kartu pažaisti jai tekdavo ištarti: „Vėliau, dabar mama užsiėmusi...“

Nuolat apsikrovusi įvairiais darbais ir trikdoma mobiliųjų įrenginių pranešimų, Reičelė prarasdavo tai, kas iš tiesų svarbu – nuoširdaus bendravimo su šeima ir artimaisiais akimirkas. Vieną dieną ji suprato, kad gyventi kada nors – tai niekada negyventi taip, kaip nori, todėl nusprendė keisti prioritetus.

Knygoje „Mama neužsiėmusi“ autorė pateikia paprastų ir motyvuojančių būdų, kaip rasti pusiausvyrą technologijų persunktame ir dėl tobulybės pamišusiame pasaulyje. Ji kviečia dažniau padėti į šalį telefoną ir daugiau dėmesio skirti žmonėms, esantiems greta. Pagalvoti, ar iš tiesų visi dienos darbai yra svarbesni nei žaidimai su vaikais ar pokalbis su mylimu sutuoktiniu. Reičelė ragina gyventi šią akimirką, nuoširdžiai ir taip, kaip norite.

Reičelė, nusprendusi keisti savo gyvenimą ir daugiau dėmesio skirti bendravimui su artimaisiais, 2010 m. ėmė rašyti tinklaraštį „Hands Free Mama“. Šiuo metu jį aplanko apie milijoną skaitytojų per mėnesį. 

Tapkite savo veido masažuotoju dabar ir visam gyvenimui

Viktorija Baltramiejūnienė „Jaunas veidas. Veido savimasažas – maloni priklausomybė“. Vilnius: „Tyto alba“, 2018. Dailininkė – Asta Puikienė. 

Viktorija Baltramiejūnienė – veido mankštos ir savimasažo bei kitų manualinių technikų ekspertė, įvairių veido masažo technikų specialistė, kosmetikė, unikalių veido pokyčių programų kūrėja, dažna televizijos laidų apie veido priežiūrą ir grožį viešnia, knygų ir daugybės straipsnių apie veidą autorė.

Gražus veidas, švytinti oda ir puiki nuotaika, sukuriama savo rankomis, – įmanoma ir būtina!

Veido savimasažas – itin malonus ir visiškai saugus būdas padėti veidui atrodyti jauniau be injekcijų, plastikos chirurgų pagalbos ar aparatais atliekamų grožio procedūrų. Tapkite savo veido masažuotoju dabar ir visam gyvenimui!

Įspjėjimas! Veido savimasažas gali sukelti ne tik palaimą, bet ir emocinę priklausomybę, nes oda tampa švytinti ir stangri, visi jos sluoksniai jaunėja; raukšlių sumažėja ir veidas pakyla; veido bruožai tampa dailesni ir švelnesni (natūralus fotošopas); gerėja viso organizmo būklė; esate ramesni ir geresnės nuotaikos.

Knyga tinka visiems savimi besirūpinantiems žmonėms, grožio specialistams, gydytojams. Metodika veiksminga ir patvirtinta moksliškai.

Pasaulis ne toks dramatiškas, kaip jums atrodo

Hans Rosling su Ola Rosling ir Anna Rosling Rönnlund „Faktų galia. Factfulness. Dešimt priežasčių, kodėl klystame mąstydami apie pasaulį ir kodėl viskas nėra taip blogai, kaip atrodo“. Vilnius: „Tyto alba“, 2018 m. Iš anglų kalbos vertė Daiva Vilkelytė. Viršelio dizainas – Ilonos Kukenytės.

„Faktų galia / Factfulness“ – pasaulinis bestseleris. Viena svarbiausių pastarųjų metų knygų, jau pakeitusi daugybės žmonių supratimą apie gyvenimą.

Šioje knygoje Visuomenės sveikatos mokslų profesorius, vienas įtakingiausių pasaulio žmonių, TED fenomenas Hansas Roslingas drauge su savo ilgamečiais bendradarbiais Anna ir Ola siūlo radikaliai naują požiūrio į pasaulį metodą. Jie išskiria dešimt dalykų, iškreipiančių mūsų požiūrį: mes labai linkę dalinti pasaulį į dvi dalis („mes“ ir „jie“), šiurpti nuo žiniasklaidos, kuri bando valdyti mus baimės kupinomis antraštėmis, neteisingai suvokti progresą (pasaulis eina vis blogyn).

Mūsų problema – kad mūsų supratimas apie pasaulį klaidingas, paremtas išankstiniais įsitikinimais ir pasenusia informacija. Todėl mums reikia factfulness.

Factfulness – tai duomenų naudojimo būdas, apie kurį nieko nežinojote: duomenys kaip terapija. Tai supratimas, veikiantis kaip proto ramybės šaltinis. Nes pasaulis nėra toks dramatiškas, kaip jums atrodo. 

Knyga „Faktų galia / Factfulness“ – tarsi statistika paremta paguoda visiems, kurie linkę pernelyg nerimauti. Skamba neįtikėtinai, bet tai tiesa. Ji duoda mums žinių ir įrankius, kuriuos pasitelkę liausimės skirstyti pasaulį į juodą ir baltą, kraupti dėl didėjančių grėsmių ir pamatysime, kad viskas yra visai kitaip ir daug geriau, nei manėme.

Ši knyga apie pasaulį ir koks jis iš tiesų yra. Taip pat ši knyga – apie jus ir kodėl jūs (beveik visi, su kuriais kada nors susitikau) nematote pasaulio, koks jis yra iš tikrųjų. Knyga apie tai, kokių priemonių galite imtis, kad pasijustumėte pozityvesni, atsipalaidavę ir kupini vilties, kai iš cirko palapinės sugrįšite į pasaulį.

Hansas Roslingas