Vyraujant politiniams, socialiams ir ekonominiams nestabilumams, Viešpats savo Bažnyčiai ir Lietuvos žmonėms suteikia unikalią galimybę savo akimis išvysti bendros maldos jėgą.

2018 metai yra ypatingi tuo, kad minime mūsų šalies nepriklausomybės 100-metį. 
Praėjusiais, 2017 metais, pasaulis minėjo Reformacijos 500 metų sukaktį. Šis įvykis ne tik padarė didžiulę įtaką Vakarų ir Vidurio Europai, reformacijos atgarsiai nuaidėjo per visą pasaulį.

Nacionalinės maldos dienos tikslas – visų šalies krikščioniškų bažnyčių ir visų tautos žmonių vienybė maldoje dėl mūsų šalies atgimimo ir išgelbėjimo.

Organizatoriai ragina įvairių konfesijų krikščionis šių jubiliejinių, 2018 metų, pabaigoje – gruodžio 1 d. – susirinkti Vilniuje LITEXPO parodų ir kongresų centre ir melstis Viešpačiui. Taip pat vietinės bendruomenės kviečiamos šią dieną organizuoti maldos susirinkimus visuomeninėse ar bažnyčios patalpose, ar tiesiog melstis savo šeimoje.

Susirinkusieji LITEXPO parodų centre melsis Viešpačiui už mūsų šalies poreikius ir problemas:

1. Malda už visas šalies valdžios sritis. Ekonominė padėtis (Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis).
2. Malda už tai, kad šalis – visi jos gyventojai – būtų atviri skelbiamai evangelijos žiniai – išgelbėjimas tikėjimu per Jėzų Kristų (Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios generalinis superintendentas kunigas Tomas Šernas).
3. Malda už savižudybių prevenciją, alkoholio įtakos mažinimą (Lietuvos evangelinių bažnyčių bendrijos vadovas pastorius Gabrielius Lukošius).
4. Malda už šeimos krikščioniškų vertybių išsaugojimą ir puoselėjimą (Vilniaus krikščionių bendruomenės „Biblijos kelias“ pastorius Anatolij Dmitruk).
5. Malda už psichologinę tautos būklę (paskutinėse apklausose iki 50 procentų šalies gyventojų bijo išorinės grėsmės); tautos išlikimo klausimą (2001 metais Lietuvoje buvo 3,7 mln. žmonių, šiuo metu – 2,7 mln.) (Lietuvos jungtinės metodistų bažnyčios superintendentas kunigas Remigijus Matulaitis).
6. Malda Holokausto tema (Vilniaus protestantų bažnyčios „Naujoji karta“ pastorius Vaidas Vyšniauskas).
7. Malda už visame pasaulyje persekiojamą bažnyčią (LR evangelinio tikėjimo krikščionių sąjungos vyskupas Rimantas Kupstys).

Renginio muzikinėje dalyje – Vaidas Vyšniauskas, Judita Leitaitė, Jungtinis choras bei kiti atlikėjai. Vaikų lauks žaidimai, spektaklis bei dovanėlės. 

Organizuoja Evangelinės Vilniaus bendruomenės ir David Hathaway organizacija