Poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas. Andriaus Ufarto / BFL nuotrauka

Ketvirtadienį literatūros apžvalgininkui, poetui, vertėjui Mariui Burokui už aiškius, nuoseklius ir kryptingus darbus – lietuvių bei užsienio autorių knygas pristatančius, aktualias literatūros problemas analizuojančius straipsnius ir apžvalgas žiniasklaidoje – įteikta septintoji Vytauto Kubiliaus premija. 

Premijos teikimo renginyje dalyvavo laureatas, mecenatai Rasa ir Andrius Kubiliai, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė Aušra Martišiūtė-Linartienė, tyrėjai Donata Mitaitė, Rimantas Kmita, Akvilė Rėklaitytė.
 
Premija skelbiama kasmet lapkričio 23-iąją, minint V. Kubiliaus gimimo metines, ir skiriama už pastarųjų dvejų metų darbus literatūros kritikos ir (arba) mokslo lauke. 
 
2017 m. V. Kubiliaus premijos laureatė – Virginija Cibarauskė, ją pelniusi už esmines problemas ir idėjas keliančius, savitu stiliumi pasižyminčius literatūros kritikos straipsnius bei recenzijas, už įvairiopą aktyvią ir principingą literatūros kritikės veiklą.

2016 m. premiją gavo Solveiga Daugirdaitė už studiją „Švystelėjo kaip meteoras: 1965-ieji su Simone de Beauvoir ir Jeanu Pauliu Sartre'u“ bei literatūros ir kultūros tekstus, svarstančius aktualius literatūros recepcijos, funkcionavimo sociume klausimus.

2015 m. V. Kubiliaus premija apdovanotas Laimantas Jonušys už geranorišką kritiškumą, vertinant lietuvių literatūrą plačiame pasaulio literatūros kontekste, 2014 m. – Marijus Šidlauskas už straipsnius literatūros kultūros ir mokslo leidiniuose.
 
2013 m. laureatas – Virginijus Gasiliūnas, jis ją pelnė už literatūros istorijos ir kasdienio jos gyvenimo kritinę refleksiją asmeniniame tinklaraštyje „Šis tas apie šį tą“.
 
Pirmasis V. Kubiliaus premija 2012 m. apdovanotas Valdemaras Kukulas (po mirties) už naujausios lietuvių literatūros apžvalgas, išspausdintas literatūros ir kultūros leidiniuose 2011 metais.