Imanuelio Kanto kapas. Wikipedia nuotrauka

XVIII amžiaus filosofas Imanuelis Kantas tapo nuostabą keliančios įtampos priežastimi savo gimtajame mieste. Idėja pavadinti vietinį oro uostą jo vardu sukėlė pasipiktinimą – valdžios pareigūnas filosofą pavadino „rusofobu“, o Kanto kapas bei jam skirtas paminklas buvo apipilti dažais.

Iki dabar filosofas pirmavo internetinėje apklausoje, kurioje žmonės galėjo rinkti naują pavadinimą oro uostui. Tai sukėlė pykčio bangą, į kurią įsitraukė net ir aukšti Rusijos pareigūnai, išvadinę Imanuelį Kantą „rusofobu“, nors ir nėra jokių istorinių duomenų rodančių, kad filosofas turėjo priešiškų nusistatymų Rusijos imperijos atžvilgiu.

Oksanos Mataikovos/Facebook nuotrauka

Regioninėje žiniasklaidoje išplatintame vaizdo įraše aukštas Rusijos laivyno karininkas ragino balsuoti prieš Kantą internetinėje apklausoje, sakydamas, kad Kantas „išdavė savo tėvynę“.

Prokremliškame portale Vzglyad Kaliningrado valdininkas Andrejus Kolesnikas Imanuelį Kantą pavadino „rusofobu“ ir pridūrė, kad būtų „nepatriotiška germanizuoti oro uostą“.

Praėjusią savaitę trys su Imanueliu Kantu siejami objektai tapo vandalų taikiniais: filosofo kapas, jam skirtas paminklas ir atminimo lenta ant namo, kuriame gyveno filosofas.

Vietinio universiteto studentas Michailas Šipilovas buvo apklaustas policijos, kai socialiniuose tinkluose pasiūlė surengti protestą paremti idėjai pervadinti oro uostą Imanuelio Kanto vardu. Anot jo, jis jau keletą dienų bando gauti leidimą tai padaryti, o šį procesą apibūdino kaip „kafkišką“. Studento nuomone, išpuolių prieš Imanuelio Kanto atminties objektus priežastis yra priešiškumas viskam, kas vokiška. Tai būdinga kai kuriems vietiniams gyventojams. „Kantas yra vokietis, todėl jis priešas“, – sakė M. Šipilovas.

Pagal thelocal.de parengė Augminas Petronis