2019 metų sausio pabaigoje Vilniaus akademinės sielovados centras kviečia studentus savo atostogas išnaudoti keturias dienas gyventi Dievo laiku (graikiškai Kairos). Šios rekolekcijos vyksta jau ne pirmus metus ir nuolat susidomėjimas jomis būna labai didelis. Kuo ypatingas yra Kairos laikas? Savo įspūdžiais dalijasi pernai rekolekcijose dalyvavusios Gabrielė ir Kamilė.

„Niekada nemėgau pirkti tik todėl, nes akcija, arba važiuoti kažkur tik todėl, kad kažkas liepė. Todėl nemėginsiu agituoti, nenoriu versti, nenoriu ir pernelyg skatinti dalyvauti Kairose. Pirmiausia, viduje reikia pažadinti save troškimui, apsisprendimui. Turi jausti, kad esi vertas daugiau ir nori patirti daugiau nei įprastai tau gali pasiūlyti kasdienė rutina. Jeigu širdyje tyliai sukirbėjo atsakymas, jog norisi, galime judėti toliau.

Apie Kairas skamba įvairių, nekonkrečių apibūdinimų ir atgarsių. Čia Kairų paslaptis, kurios neverta niekam išduoti. O kur paslaptis, juk jau įdomu! Įkristi į Kairų būvį – pasinerti į vieną didelį slėpinį, kuris užantspauduojamos tavo širdyje. Tai paslaptis, kuri išsipildo ir pati save išpildo tik keisdama kitą ir vesdama aukščiau! Kiekvienas Kairas išgyvena skirtingai. Jeigu ruoši širdį susitikimui – kaip dovaną gauni daugiau negu galėjai suplanuoti. Šito kartais negali nuspėti, negali ir pasiruošti. Tačiau turi būti tikras tuo, kad žmonės Kairose bus dėl tavęs net kai tu miegosi. Jie tave kilstels, jeigu pavargsi. Daug rūpesčio ir meilės.

Kai žengiau pirmuosius žingsnius Kairų grindiniu, buvau išvargusi nuo kasdienybės, žmonių, egzaminų ir net nuo žiemos, kurią šiaip visai mėgstu. Nežinojau, ką ten veiksiu, buvau sutrikusi ir galvojau, kaip čia ramiai, niekieno nepastebėtai pabėgti. Tačiau ne noras pabėgti, o džiaugsmas ir nuostaba aplankė, kai suvokiau, jog Dievas kviečia man dar nežinomais būdais, o aš tikrai nesu vienintelė tokia nuvargusi nuo daugelio dalykų. Žmonės, kurie gydo, šiluma, kuri suartina. Jaučiausi apdovanota, jaučiausi mylima ir atlikusi savo vidinį restartą. Tai būvis, kurio nepatirsi niekur kitur, tai patirtis, kuri aplanko vieną kartą, tai laisva valia dovanojama galimybė, kurią tiesiog turi priimti!“

Gabrielė

„Kairose dalyvauti tikrai verta, nes ten vyksta labai daug stebuklų. Manau, kad Kairose atsiduri tada, kada labiausiai reikia. Atvažiavau ten ieškodama ramybės, po baisiai sunkaus semestro moksluose. Pradžioje tikrai dvejojau, nes turėjau tik savaitę atostogų ir svarsčiau ar tikrai gera mintis taip praleisti didžiąją jų dalį. Bet nesigailiu nė vienos ten praleistos sekundės, nes Dievas visuomet duoda daugiau nei mes manome, kad mums reikia, Jis duoda tiek, kiek Jis žino, kad mums reikia, tereikia atverti širdį ir priimti.

Kairos per savo visas staigmenas ir stebuklus ne tik įnešė daug ramybės, (ne laikinos, o tokios, kurią ir dabar tebejaučiu) bet ir padėjo suprasti kaip dažnai aš nemoku, ar bijau priimti tai ką gaunu, kad kartais vegetuoju, o ne gyvenu. Po truputį pradėjau mokytis vis labiau atverti širdį. Dabar žymiai dažniau patiriu tikrą gyvenimą, o ne vegetaciją. Gavau labai daug džiaugsmo ir, be abejo, Meilės - tiek sau, tiek kitiems. Mane Viešpats per tas dienas pripildė taip, kad tai kol kas dar neišseko, o priešingai, tik didėja.“

Kamilė

Nori patirti Kairų nuotykį ir Tu? Užpildyk anketą. Rekolekcijos vyks sausio 28-31 dienomis, Vilniaus jėzuitų gimnazijos stovyklavietėje Guopstose, netoli nuo Vilniaus. Dalyvio auka – 30 eurų. Vietų skaičius ribotas. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Vilniaus akademinės sielovados centro informacija