Choras „Jauna muzika“. Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Grupė „Merope“ ir choras „Jauna muzika“ gruodžio 27 d. (Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia) ir 28 d. (Visagino kultūros centras) kviečia visus išlydėti metus kartu, atsigręžti į save ir labai atvirai pasikalbėti muzikos kalba.

Stebuklingą koncerto vakarą senųjų folkloro dainų interpretacijos pinsis su improvizacija ir elektronika. Unikalius elementų derinius, virtuoziškumą ir kerinčią atmosferą dovanos Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“ bei grupės „Merope“ dainininkė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė (Lietuva), Indijos bambukine fleita bansuri gros Jeanas-Christophe'as Bonnafous (Prancūzija), o gitara skambins bei elektroninius efektus kurs Bertas Coolsas (Belgija).

„Merope“ – tai išskirtinę garsų paletę kurianti alternatyvaus folkloro muzikos grupė. Jų minimalistinės kompozicijos yra įkvėptose senųjų lietuvių liaudies dainų, kurių medžiagiškumas ir intonacijos maišosi su Indijos muzikos motyvais, taip pat elektroninės, džiazo, improvizacinės muzikos elementais.

Koncertas „Naktės“ pavadintas pagal jame pristatomą naujausią grupės kompaktinę plokštelę. Pagrindinis įkvėpimo šaltinis – senosios folkloro dainos. Dauguma šių dainų buvo specialiai aranžuotos ir pritaikytos atlikti chorui „Jauna muzika“ kartu su grupe „Merope“.

„Šiemet daug keliavome po pasaulį su albumo „Naktės“ koncertais. Labai gera metų gale sugrįžti į Lietuvą ir susitikti su mylimiausiu choru „Jauna muzika“. Mums tai didžiulė dovana. „Naktės“ muzika įkvėpta senųjų lietuviškų dainų, tylos, ramumos, nakties. Tai bus muzikos ritualas, diriguojamas Vaclovo Augustino, nuostabaus choro ir „Merope“ garsų“, – mintimis apie būsimus koncertus dalijosi I. Jurgelevičiūtė.

Pavadinime yra užkoduota naktis ir muzikinis ritualas – stebuklingas senųjų metų išlydėjimas. Koncerto metu skambės užburiančios melodijos, besiskleidžiančios įvairiausiomis skirtingomis formomis, subtilios improvizacijos ir garsinės tekstūros. Ritualinė tradicija tarsi atgims ir taps gyva, dinamiška, sujungianti sena ir nauja, tačiau visuomet išlaikanti dainos tikrąją nuotaiką bei dvasią.

Kviečiame patirti išskirtinę naktį be skubėjimo, leisti sau atsiverti begaliniam atvirumui, tyliam, intymiam metui, būsenai tarp realybės ir sapnų, kur kalbama tyliai, simboliais ir užuominomis.