Kadras iš rež. Paolo Sorrentino filmo „Silvio“ (Italija, Prancūzija, 2018 m.).

„Silvio Berlusconi yra itališkumo archetipas, ir per jį aš galiu papasakoti italų istoriją“, – sako italų kino režisierius Paolo Sorrentino naujausiame savo filme „Silvio“ pasakodamas apie skandalingąjį politiką, jo santykius su artimaisiais, valdžios troškimą ir nesibaigiančius vakarėlius. Serialo „Jaunasis popiežius“ ir filmų „Jaunystė“ bei „Didis grožis“ režisieriaus naujas kūrinys Lietuvos kino teatrus pasieks sausio 4 dieną.

Apie žmogiškas silpnybes

Milijardierius, žiniasklaidos magnatas ir ilgametis „A. C. Milan“ futbolo klubo savininkas S. Berlusconi yra ilgiausiai po karo ministro pirmininko pareigas ėjęs politikas, 2011 metais dėl sukeltos krizės atstatydintas iš pareigų. Visiems Silvio iki šių dienų geriau žinomas dėl savo potraukio gražioms moterims ir pagarsėjusių „bunga bunga“ vakarėlių savo vilose.

Vis dėlto filmas „Silvio“ – ne apie politiką, nors ir vaizduoja 2006–2010 metų periodą, tarp S. Berslusconi antrosios ir trečiosios premjero kadencijos. Didelių ambicijų ir prabangių orgijų fone S. Berlusconi vaizduojamas kaip sudėtinga asmenybė, ypač per jo santuokos su antrąja žmona Veronica Lario griūties liniją.

„Silvio“ yra nei už, nei prieš Berlusconi, – sako režisierius. – Tai švelnus žvilgsnis į seno žmogaus silpnybes.“

Kadras iš rež. Paolo Sorrentino filmo „Silvio“ (Italija, Prancūzija, 2018 m.).

Malonumo aspektas

S. Berlusconi filme vaidina ilgametis P. Sorrentino bendrakeleivis Toni Servillo, kartu su režisieriumi dirbęs „Oskarą“ pelniusiame filme „Didis grožis“.

Toronto kino festivalyje duodamas interviu „Variety“ žurnalui, aktorius kalbėjo apie „Silvio“ norimą perteikti atmosferą: „Malonumo aspektas turi labai stiprią simbolinę prasmę filme. Ir šiame filme, ir gyvenime, S. Berlusconi į politikos pasaulį atvedė reginį, artimą pramogų pasauliui. Tam tikra prasme žmonės ne rinkosi kandidatą, o buvo suvilioti jo apgaulės meistryste. Šiame filme kūno reprezentacija tampa paviršutiniško tokių politikų malonumo simboliu.“

Ambicijomis ir vakarėliais pulsuojančio naujausio P. Sorrentino filmo „Silvio“ išankstinė premjera – gruodžio 20 d. „Forum Cinemas Vingis“. Lietuvos kino teatrus filmas pasieks iškart po Naujųjų metų, sausio 4 d.

Filmo anonsas: