Pawel Adamowicz (1965-2019). EPA nuotrauka

Pirmadienio vakarą minios žmonių visoje Lenkijoje išėjo į gatves išreikšti pagarbos Gdansko merui, mirtinai subadytam savaitgalį vykusio labdaros renginio metu. 

Peiliu sužalotas 53-ejų metų Pawelas Adamowiczius mirė pirmadienio popietę, gydytojams nepavyko išgelbėti jo gyvybės. Tūkstančiai žmonių išėjo į uostamiesčio, kuriam liberalių pažiūrų politikas vadovavo pora dešimtmečių, gatves. Keliolikoje kitų miestų surengtos gedulo eitynės. Sostinėje Varšuvoje surengtas gedulingas budėjimas. 

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Prezidentas Andrzejus Duda socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Gedulo mintimis ir malda esu kartu su jo artimaisiais, bičiuliais ir visais geros valios žmonėmis. Prašau Dievo paramos mirusiojo šeimai. Priešiškumas ir smurtas atnešė tragediją ir skausmą. Negalime su tuo taikstytis.“

Lenkijoje paskelbtas nacionalinis gedulas. 

„Tai – protu nesuvokiamas, brutalus smurto protrūkis, kuris niekaip negali būti pateisinamas ar paaiškinamas. Liūdžiu kartu ir reiškiu nuoširdžią užuojautą dėl įvykusios nelaimės. Žuvusiojo šeimai, Lenkijos žmonėms, Gdansko gyventojams linkiu stiprybės ir susitelkimo“, – rašoma ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio užuojautoje.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka