Dailininkas Pranas Gailius (1928 01 22–2015 12 12).
Prano Gailiaus retrospektyvinė paroda „Gyvenimo scenos“. M. Žilinsko dailės galerijos nuotrauka

M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) vasario 1 d., penktadienį, 17 val. įvyks susitikimas su pažinojusiaisiais Praną Gailių. Bus paminėtas jo gimtadienis retrospektyvinėje parodoje „Gyvenimo scenos“ („Scènes de la vie de Pranas“).

Sausio 22 d. – vieno žymiausių pasaulyje lietuvių dailininkų Prano Gailiaus gimtadienis (1928 01 22–2015 12 12). Šiemet jam būtų sukakę 91-eri.

Su maestro kūrybos įvairove galima susipažinti M. Žilinsko dailės galerijoje atidarytoje parodoje „Pranas Gailius. Gyvenimo scenos / Scènes de la vie de Pranas“.

Dailininkas sakė, kad kūryba – tai jo biografija. Geriau pažinus patį dailininką, plačiau atsiveria jo kūrybos prasmės. Minint P. Gailiaus gimimo dieną, kviečiame į susitikimą su jį pažinusiaisiais, iš arti mačiusiaisiais kūrybos procesą.

Gimtadienio paminėjime dalyvaus muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, poetas Rolandas Rastauskas, nuo 1980 metų Paryžiuje įsikūrusi kanadietė, Prano bičiulė Rima Puniškaitė, knygos apie Gailių autorė Jolita Linkevičiūtė, galerininkai Simona Makselienė ir Edvidas Žukas, parodos kuratorės Kristina Civinskienė ir Iveta Dabašinskienė. Laukiame ir Prano dukters Nathalie Gailius.