Kadras iš filmo „Tolkienas“

2019 metų gegužės 10 dieną kinuose pasirodys biografinis vaidybinis filmas „Tolkienas“ („Tolkien“), pasakojantis apie J. R. R. Tolkieno, knygų „Žiedų valdovas“ ir „Hobitas“ autoriaus, jaunystės nuotykius ir meilės istoriją. Filmą režisuoja suomis Dome Karukoski (režisavęs „Heart of Lion“ ir „Tom of Finland“), scenarijų rašė Davidas Gleesonas (režisavęs „The Front Line“ ir „Cowboys and Angels“) bei Stephenas Beresfordas (rašęs scenarijus „Pride“ ir „The Last of the Haussmans“). Patį J. R. R. Tolkieną vaidina Nicholasas Houltas (vaidinęs „Mad Max: Fury Road“ ir „X-menų“ filmų serijoje), o jo mylimąją Edith Bratt, vėliau tapusią Tolkieno žmona – Lily Collins (vaidinusi tokiuose filmuose kaip „Priest“, „Abduction“ ir „Mirror Mirror“). Filmą kuria „Fox Searchlight Pictures“ ir „Chernin Entertainment“.

Kadras iš filmo „Tolkienas“

J. R. R. Tolkienas (1892–1973) išgarsėjo parašęs fantastinės literatūros kūrinius: „Hobitas“, „Žiedų valdovas“, „Silmariljonas“ ir kitus. Tolkienas buvo rašytojas, filologijos profesorius Oksfordo universitete, mylintis vyras, keturių vaikų tėvas ir atsidavęs katalikas. Jis taip pat žinomas kaip geras C. S. Lewiso, „Narnijos kronikų“ bei daugelio krikščionių tikėjimą pristatančių knygų („Tiesiog krikščionybė“, „Stebuklai“, „Keturios meilės“) autoriaus, draugas.

Kadras iš filmo „Tolkienas“

Pagrindinė filmo „Tolkienas“ tema – J. R. R. Tolkieno vaikystė ir jaunystė, jo draugystė su bendraminčiais ir meilė Edith Bratt, kuri vėliau tapo jo žmona ir įkvėpėja. Filmo tema tapęs Tolkieno gyvenimo laikotarpis buvo labai svarbus rašytojo gyvenime – tuo metu formavosi jo pasaulėjauta, domėjimasis kalbomis ir artimiausių draugų ratas.

Kadras iš filmo „Tolkienas“

Filmo pasirodymo nekantriai laukia rašytojo gerbėjai visame pasaulyje. Kol kas nėra informacijos, ar filmas bus rodomas Lietuvos kino teatruose.

Kadras iš filmo „Tolkienas“

Parengė Augminas Petronis