Arvydui Paukščiui, bendrovės „Teltonika“ steigėjui ir savininkui, įteiktas pirmasis Nacionalinio mecenato ženklas. Augusto Didžgalvio nuotrauka

Pirmą kartą įteiktas Nacionalinio mecenato ženklas. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis jį įteikė Arvydui Paukščiui. 

A. Paukščiui – bendrovės „Teltonika“ steigėjui ir savininkui, vienu milijonu eurų parėmusiam Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčios atstatymo projektą, Nacionalinio mecenato vardą suteikė Vyriausybė, atsižvelgusi į kultūros ministro sudarytos Mecenavimo tarybos sprendimą.  

Pasak kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, džiugu ir prasminga, kad nuo seno ilgus metus gyvavusios mecenavimo tradicijos vėl atgyja Lietuvai įžengus į antrąjį valstybės atgimimo šimtmetį. Lietuvoje yra daug vertingo kultūros ir meno paveldo, kadaise kurto už mecenatų lėšas, kurį reikia prikelti naujam gyvenimui. Nacionalinio mecenato pavyzdys turėtų įkvėpti privačioms iniciatyvoms nacionaliniu ir regioniniu mastu kurti ar atnaujinti infrastruktūros objektus, stiprinti bendruomenes, suteikti joms gražią ir patrauklią gyvenimo aplinką, telkti prasmingai visuomeninei ir kultūrinei veiklai.

Kultūros ministerijos inf.