Sauliaus Žiūros nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotrauka

696-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilniaus miestas nušvito – 3,7 km maršrute, vilniečių ir miesto svečių pamėgtame didžiajame pasivaikščiojimo po Senamiestį rate bei pačiame miesto centre, visus stebina šviesų ir garso instaliacijos viduje, ant pastatų ir netikėčiausiose sostinės vietose. 

„Simboliškai pratęsiame kunigaikščio Gedimino misiją garsinti miestą ir kviesti į jį svečius. Neabejoju, kad šviesų festivalis taps laukiama miestiečių šventimo tradicija ir vilios į mūsų miestą užsienio svečius. Kviečiu visus vilniečius šį šaltą savaitgalį pamatyti kitaip nušvitusį Vilniaus senamiestį – tokiu būdu pasveikinkime savo miestą“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Pačiame Vilniaus centre sukurtomis instaliacijomis vilniečiai ir miesto svečiai gali mėgautis visą savaitgalį. 

Vilniaus šviesų festivalio metu Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Bernardinų sodas ir kitos vilniečių ir miesto svečių pamėgtos Senamiesčio erdvės nušvinta neatpažįstamai – Rotušės aikštėje – lazerių miškas, ypatingomis spalvomis – Šv. Onos ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios, o išskirtinės instaliacijos mieste įtraukia savo interaktyvumu ir kviečia keliauti ne tik maršrutu, bet ir į kitas erdves, pasakų pasaulį, egzotinius kraštus.

Organizatoriai kviečia patirti kitokį Vilnių – meno ir garso simbiozė ne tik stebina lankytojus statinėmis šviesų instaliacijomis, bet ir kviečia patiems dalyvauti šviesų bei meno projektuose – kurti raštus ant Radvilų rūmų muziejaus, pereiti apsivalymą ir geras emocijas žadantį tiltą, išvysti didžiausią šviesos ir garso instaliaciją „Bokštas“. 

Smalsiausi kviečiami savo emocijas pasimatuoti prie įėjimo į Bernardinų sodą sumontuotoje kameroje. Visa, ką patirs festivalio lankytojai, kokios emocijos juos užplūs ir kaip keisis jų fiziologinė būklė – realiu laiku atsispindės ir švies iš tolo ant Trijų Kryžių paminklo atitinkamomis spalvomis. 

Visos šviesos, meno ir garso instaliacijos skirtingos ir išdėstytos daugelio pamėgtame didžiajame pasivaikščiojimo po Senamiestį rate bei pačiame miesto centre, o kad būtų lengviau orientuotis ir išvysti visus šviesos taškus, organizatoriai siūlo pasinaudoti festivalio žemėlapiu.

27 festivalio instaliacijas kūrė meistrai iš 8 šalių: Lietuvos, Portugalijos, Austrijos, Slovėnijos, Švedijos, Čekijos, Australijos, Prancūzijos ir Japonijos.

Sauliaus Žiūros nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotrauka