Nuotraukos autorė – Marija Stanulytė

www.kaunoarkivyskupija.lt

Sausio 24 d. Raseiniuose buvo pasirašyta Kauno arkivyskupijos ir Raseinių r. savivaldybės bendradarbiavimo sutartis įgyvendinant Religinio turizmo Šiluvoje skatinimo programą, kuri padės Šiluvai tapti dar plačiau žinoma ir patrauklia šiuolaikine piligrimine šventove.

Religinio turizmo Šiluvoje skatinimo programai numatyta skirti 100 tūkst. eurų. Išsikeltas tikslas – iki 700 tūkst. išaugęs lankytojų ir turistų skaičius, iš kurių ne mažiau kaip 20 tūkst. turėtų likti nakvoti Raseinių rajone.

Kaip naujienų agentūrai BNS teigė Raseinių meras Algirdas Gricius, jam teko dalyvauti piligriminio turizmo mugėje Fatimoje, Potugalijoje, kurioje pamatė, kad daug žmonių domisi, bet nieko apie Šiluvą nežino. Todėl pirmas uždavinys yra žinios paskleidimas platesniu mastu. „Kai kuriuose objektuose yra net žemėlapiai su Marijos apsireiškimo vietomis Europoje, bet Šiluvos kaip tokios nėra pažymėta“.

Šiluvos garsinimu žada užsiimti ir Bažnyčia.

„Vyskupas paskyrė atsakingus asmenis, kad dirbtų šita kryptimi, teks pasitelkti visas pažintis Vatikane, brolius pranciškonus. Dalyvausime mugėse, parodose, konferencijose, kad garsintume Šiluvą“, – BNS teigė A. Gricius

Raseinių meras kreipėsi į Vyriausybę, kad Šiluva būtų pripažinta valstybinės svarbos objektu, kad būtų parengta Šiluvos šventovės plėtros koncepcija, o pati šventovė, kaip prioritetinis religinio turizmo objektas, būtų įtraukta į rengiamą Lietuvos turizmo plėtros ilgalaikę strategiją.

Parengta pagal Kauno arkivyskupijos ir BNS informaciją