Muzikantas Earlas Okinas. Organizatorių nuotrauka

Neseniai savo gimtadienį atšventęs išskirtinis muzikantas Earlas Okinas ruošiasi koncertams Lietuvoje. Tiesa, jis kiek baiminasi šalčių, tačiau organizatoriai jam pažadėjo užsakyti gerą orą ar bent jau šiltą publiką. E. Okinas koncertuos vasario 13 dieną Kauno valstybinėje filharmonijoje ir vasario 16 dieną Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Iš tikrųjų universalaus komiškojo E. Okino talentas varijuoja tarp dainų autoriaus ir atlikėjo, apimančio klasiškąjį džiazą, autentiškąją bosanovą, pianisto, gitaristo, unikalaus vokalinio trimitininko. Neįtikėtina, tačiau visa tai telpa vienoje asmenybėje. Visoje šioje žanrų pynėje E. Okinas dar pasirodo ir kaip subtilaus britiško humoro autorius. Jis neretai kviečiamas į televizijų laidas, kur tiek studijos žiūrovus, tiek stebinčiuosius televizijos laidas palieka garsiai kvatojančius. Apskritai jis laikomas gero skonio britiško stiliaus ir Britanijos simboliu. Patys britai jį vadina nacionaline vertybe. Beje, jis daugybę metų šmaikščiai vadinamas „muzikos genijumi ir sekso simboliu“. Jeigu kartais jums iškiltų klausimas, kodėl, organizatoriai kviečia apsilankyti jo koncertuose ir viską pamatyti patiems.

Earlas yra koncertavęs visose žymiausiose Londono salėse, tarp jų „The Royal Albert Hall“, „London Palladium“, „Wembley“ arenoje, „The Royal Royal“, „Drury Lane“ ir „The Barbican“. Jis linksmino ir pačią karalienę Margaritą.

E. Okinas buvo vienintelis atlikėjas, apšildęs legendinį Paulą Mccartney iš grupės „The Beatles“ 1979-aisiais. Jis yra parašęs ir pilną miuziklą bei keletą šešių dalių simfonijų. Jo muzikinė karjera tęsiasi jau daugiau kaip penkiasdešimt metų, tačiau visą šį laiką atlikėjas išlieka gerbėjų mylimas ir laukiamas. Mėgstamiausi gerbėjų kūriniai yra „Bessie“, „My room“ ir „Mango“.

Atlikėjas nuo vaikystės kolekcionuoja septyniasdešimtųjų vinilines plokšteles, kuriomis dalijasi su savo klausytojais vedamoje radijo laidoje. O ir paties atlikėjo asmeninis stilius – tarsi iš praėjusio šimtmečio: muzikantas niekuomet nedėvi šiems laikams įprastų džinsų, vairuoja senovinį britišką automobilį. Beje, įdomus faktas yra ir tai, kad atlikėjo seneliai kilę iš Baltarusijos, nors pats atlikėjas Rytų valstybėse nėra buvęs. Lietuvoje E. Okinas lankysis pirmą kartą, tačiau atskleidžia, kad susitikimas su lietuviškąja publika jam be galo svarbus ir dėl jo paties šaknų.

Apie E. Okiną atsiliepimų galima rasti ir pasaulinėje spaudoje. Apie jį yra rašę „The Times“, „The Evening post“. Earlas išties turi neeilinių gabumų kurti ir atlikti įvairiapusę muziką: jo burna trimitą imituojančios partijos tiesiog užburia, gebėjimas bendrauti ir užvesti publiką nepalieka abejingų, o gitara ir fortepijonu jis klausytojus perkelia nuo bliuzo iki džiazo ir bosanovos.

Apie atlikėją yra sukurtas ir dokumentinis filmas „Kas yra Earlas Okinas“. Bruklino filmų festivalyje šis filmas jau yra gavęs ir apdovanojimą ir šiuo metu vyksta derybos dėl jo pasirodymo televizijoje.

Koncertą organizuoja UAB „Prior Musica“ – jau šešiolika metų tarptautiniu lygiu veikianti muzikos kompanija, dirbanti su muzikos kūrinių leidyba, licencijavimu, prodiusavimu bei renginių organizavimu.